علی فریدونی، مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی شد.

 

علی فریدونی، مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی شد.

 

روز سه شنبه 93/7/29 مراسم تودیع آقای دکتر محمدرضا وصفی مدیر کل سابق اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی و معارفه آقای دکتر علی فریدونی مدیر کل جدید این اداره کل که براساس حکم مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به این سمت منصوب شده اند با حضور تنی چند ازنمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین و شخصیت های فرهنگی و نیز چهره های فرهنگی – مذهبی اقلیت های دینی کشور برگزار شد. متن حکم مقام عالی وزارت بدین شرح است.

«نظر به مراتب علمی، سوابق فرهنگی و تجارب جنابعالی به موجب این حکم به سمت مدیر کل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی منصوب می‌شوید. امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود فرهنگی نسبت به برنامه‌ریزی و ساماندهی عرضه محصولات فرهنگی و هنری، توسعه پژوهش های فرهنگی، اجتماعی و ادبی، نظارت بر فعالیت‌های مذهبی، فرهنگی و هنری فرق، مذاهب و اقلیت‌های دینی و همکاری با مجامع، انجمن‌ها، بنیادها و تشکل‌های فرهنگی هنری موفق باشید.»

قابل ذکر است علی فریدونی فارغ التحصیل دکتری علوم سیاسی از دانشگاه تهران و دارای تحصیلات حوزوی تا سطح خارج از حوزه علمیه قم است. وی که از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بوده است، سابقه حضور در سمت معاونت مطبوعاتی و تبلیغات و همچنین عضویت در شورای پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان را نیز در کارنامه خود دارد. فریدونی در حوزه آموزش عالی نیز سابقه تدریس در دانشگاه هایی چون؛ دانشگاه های شهید چمران و علوم پزشکی اهواز به همراه دانشگاه های سراسری و پیام نور کاشان را داشته است. وی  همچنین در حوزه نشر چندین کتاب از جمله اندیشه سیاسی اخوان الصفا، اندیشه سیاسی ابوالحسن عامری، گفتمان سیاسی در اندیشه علوی و... را به رشته تحریر درآورده و در سال 1383 نیز به عنوان پژوهشگر نمونه استان قم انتخاب شده است.