اخبار

جلسه مشترک کارگروه فرهنگی افغانستان با اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی

جلسه مشترک کارگروه فرهنگی افغانستان با اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی به دعوت این اداره کل روز دوشنبه 93/9/10در دفتر مدیر کل مجامع، تشکیل گردید. در این جلسه جناب آقای دکتر فریدونی مدیر کل اداره مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی

 

جلسه مشترک کارگروه فرهنگی افغانستان با اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی

جلسه مشترک کارگروه فرهنگی افغانستان با اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی به دعوت این اداره کل روز دوشنبه 93/910 در دفتر مدیر کل مجامع، تشکیل گردید. در این جلسه جناب آقای دکتر فریدونی مدیر کل اداره مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی با تشریح وظایف و مأموریت این اداره کل و اهمیت دیپلماسی فرهنگی پرداختند و پیگیری اقدامات انجام شده درخصوص کشور افغانستان را خواستار شدند. در این جلسه که معاون و کارشناسان اداره کل حضور داشتند اعضای کارگروه مطالبی را در خصوص استاد تور فرهنگی فعالان حوزه چاپ و نشر به کشور افغانستان و متعاقب آن سفر فعالان فرهنگی افغانستان به ایران و حضور آن کشور به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران مطالب را ارائه کردند.
در این جلسه آقایان محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و آقایان فتح اله فروغی دهکردی عضو مدیره اتحادیه ناشران و آقایان جعفر عرفانپور و گهواره عضو هیأت مدیره انجمن ناشران دانشگاهی حضور داشتند و گزارشی از فعالیت های کارگروه افغانستان مستقر در اتحادیه ارائه نمودند. در پایان جلسه پس از بحث و بررسی مقرر گردید موضوع برگزاری نمایشگاه ناشران کتاب ایران در افغانستان و همکاری با تشکل های صنفی افغانی برنامه ریزی گردد و تعامل دوسویه و مستمر بین فعالان حوزه نشر دو کشور فراهم گردد و در جلسات آتی راهکاری اجرایی و اقدامات عملی ارائه گردد.


۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید