اخبار

در سال های اخیر کودکان از کتاب فاصله گرفته اند

در سال های اخیر کودکان از کتاب فاصله گرفته اند
چیزی که امروز والدین کودکان باید توجه زیادی به آن داشته باشند این است که باید کودکان را وادار به کتاب خواندن کنند زیرا در سال های اخیر شاهد بودیم که فاصله زیادی بین کودکان و کتاب بوجود آمده است و این امر ضرر زیادی برای کودکان دارد.

 

ابوالفضل جلیلی کارگردان سینما:
در سال های اخیر کودکان از کتاب فاصله گرفته اند
چیزی که امروز والدین کودکان باید توجه زیادی به آن داشته باشند این است که  باید کودکان را وادار به کتاب خواندن کنند زیرا در سال های اخیر شاهد بودیم که فاصله زیادی بین کودکان و کتاب بوجود آمده است و این امر ضرر زیادی برای کودکان دارد.
به گزارش ستاد خبری اولین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی، "ابوالفضل جلیلی" کارگردان سینما با بیان این مطلب گفت: کودکان ما باید از کودکی با لغات و مفهوم آنها آشنا شوند تا در بزرگسالی بتوانند نامه بنویسند و بدانند از کلمات در چه زمانی باید استفاده کنند.
جلیلی افزود: البته نکته قابل تامل این است که حتی بزرگسال های ما نیز به دلیل مشغله های زیاد زندگی رغبتی به کتاب خواندن ندارند و در چنین شرایطی طبیعی است که در دست کودکانمان نیز کتاب نبینیم و آنها با کتاب غریبه باشند. بنابراین باید در این زمینه مسوولان تدابیر لازم را بیندیشند.
وی ادامه داد: به جرات می توانم بگویم که حس و حالی که ما در زمان کودکی داشتیم امروز دیگر در میان کودکان وجود ندارد و به نوعی شادی در کودکان رنگ باخته است.
این کارگردان سینما درباره تفاوت کودکان امروز با زمان گذشته گفت: همانطور که می دانید کودکان امروز با کودکان زمان ما خیلی متفاوت هستند حتی نوع صحبت هایشان هم  فرق می کند.
وی ادامه داد: کودکی زمان ما با بازی های پرتحرکی که انرژی زیادی هم از ما می گرفت؛ سپری شد؛ اما امروز وبه ویژه در سال های اخیر شاهد هستیم که کودکان بیشتر با بازی های مجازی سرگرم هستند. بنابراین با ترویج کالاهای فرهنگی از جمله کتاب های مناسب، بازی های رایانه ای متناسب با کودکان و نوجوانان و حتی نوشت افزارهای داخلی و معرفی آنها به خانواده ها می توان قسمتی از این مشکل را از میان برداشت.
جلیلی گفت: با حمایت از تولید کنندگان کالاهای فرهنگی در کشور و توزیع آثار آنها با قیمت مناسب می توان بسیاری از خانواده ها را به سمت و سوی استفاده از کالاهای داخلی کشاند و از طرفی کودکان و نوجوانان خود را با فرهنگ و تمدن کشور خود مأنوس کرد.
وی در پایان برگزاری جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با رویکرد کودکان و نوجوانان را راهکاری مناسب برای آشنایی کودکان با کالاهای فرهنگی کشور و تاریخ و تمدن ایران دانست.
برای اطلاع از آخرین اخبار اولین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی  به نشانی http://masrafefarhangi.ir/ مراجعه کنید.

۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید