اخبار

توجه به کالاهای فرهنگی موجب رونق اقتصادی می شود

توجه  به کالاهای فرهنگی موجب رونق اقتصادی  می شود
لاله افتخاری: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که از طریق تولید و خودکفایی کالاهای فرهنگی کشورمان می توانیم فرهنگ کشورمان را صادر کنیم و بدین طریق به کشورهای دیگر نشان دهیم که تولیدات فرهنگی مان تا چه اندازه غنی است.

 

لاله افتخاری:
توجه  به کالاهای فرهنگی موجب رونق اقتصادی  می شود
   
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که از طریق تولید و خودکفایی کالاهای فرهنگی کشورمان می توانیم فرهنگ کشورمان را صادر کنیم و بدین طریق به کشورهای دیگر نشان دهیم که تولیدات فرهنگی مان تا چه اندازه غنی است.
به گزارش ستاد خبری اولین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی، "لاله افتخاری" عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تولید و توجه به کالاهای فرهنگی در کشور می تواند موجب رونق اقتصادی شود گفت: مردم ما نیازمند استفاده از کالاهای فرهنگی هستند و اگر به نیاز آنها به خوبی پاسخ داده شود از آن استقبال می کنند.
وی در ادامه افزود: توجه به این مقوله موجب اشتغال می شود ضمن اینکه فرهنگ بومی کشور را نیز حفظ می کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: از طریق تولید و خودکفایی کالاهای فرهنگی کشورمان می توانیم فرهنگ کشورمان را صادر کنیم و بدین طریق به کشورهای دیگر نشان دهیم که تولیدات فرهنگی مان تا چه اندازه غنی است.
افتخاری ادامه داد: در غیر این صورت شاهد موج انبوهی از کالاهای بیگانه در کشور خواهیم بود و بدین صورت فرهنگ کشورمان را از دست می دهیم  و این امرآسیب جدی به ما می زند.
وی افزود: ‌از جمله راه هایی که در این امر تاثیر فراوان دارد تنوع در تولیدات فرهنگی مان است زیرا تنوع موجب جذابیت کالاها می شود و بدین صورت مردم از کالاهای فرهنگی خودمان به جای کالاهای بیگانه استفاده می کنند و بهره می برند.
عضو کمیسیون فرهنگی  در ادامه خاطرنشان کرد:بسیاری از مردم دلیل استفاده از کالای خارجی را دوام و کیفیت بالای آن ذکر می کنند که استفاده از آن را به صرفه و مطلوب می سازد. اما باید بدانیم که کالای فرهنگی کشور خودمان کیفیت بالاتر و قدمت بیشتری دارد.
وی گفت: خوشبختانه کشوری هستیم که  از نظر فرهنگی بسیار غنی هستیم و می توانیم فرهنگمان را به واسطه تولیدات متنوع به کشورهای دیگر صادر کنیم.
افتخاری با بیان اینکه باید از تولیدات فرهنگی کشورمان حمایت شود افزود: به نظرم باید به تولیدکنندگان یارانه داده شود و یا نمایشگاه هایی برای تولیدات آنها برگزار شود. این ها از جمله مواردی است که باعث دیده شدن و توجه به آثار آنها می شود.
وی ادامه داد: البته علاوه بر موارد ذکر شده باید اطلاع رسانی های گسترده ای نیز در این زمینه صورت گیرد و در کنار آن هدایت گری ها هم قوی باشد و با توجه به ظرفیت و پتانسیل هایی که در اقوام ایرانی وجود دارد، بازاریابی خوبی صورت می پذیرد و بدین صورت کالاهای فرهنگی به خوبی به فروش می رسد.
افتخاری با بیان اینکه جشنواره ها در این امور نقش به سزایی دارند گفت: زمانیکه برای تولیداتمان جشنواره برگزار می کنیم موجب می شود تا تولیدکنندگان آثارشان را برای دیده شدن به جشنواره ها بفرستند و همین امر به آنها کمک می کند تا مصرف کنندگان با آثار آنها آشنا شوند و از آنها استفاده کنند.
برای اطلاع از آخرین اخبار اولین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی  به نشانی http://masrafefarhangi.ir/ مراجعه کنید.

۶ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید