اخبار

بازدید علما، روحانیون و دست اندر کاران نشر اقلیت های دینی کشور از دانشگاه ادیان و مذاهب قم در هفته کتاب

بازدید علما، روحانیون و دست اندر کاران نشر اقلیت های دینی کشور از دانشگاه ادیان و مذاهب قم در هفته کتاب
بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب قم و آشنایی با برنامه ها و فعالیت های این دانشگاه در حوزه ادیان توحیدی و غیر توحیدی، دومین برنامه هیات اعزامی اقلیت ها به قم بود که عصر روز چهارشنبه 94/8/27 صورت گرفت.

بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب قم و آشنایی با برنامه ها و فعالیت های این دانشگاه در حوزه ادیان توحیدی و غیر توحیدی، دومین برنامه هیات اعزامی اقلیت ها به قم بود که عصر روز چهارشنبه 94/8/27 صورت گرفت. در این بازدید، ابتدا اعضاء هیات، نشستی را با حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای نواب، رییس محترم دانشگاه داشتند و سپس از کتابخانه و انتشارات این دانشگاه بازید به عمل آوردند. این بازدید با گرفتن عکس یادگاری و اهداء چند عنوان از کتاب های منتشر شده در این دانشگاه به اعضای کاروان پایان یافت.
اما در نشست مورد اشاره، ابتدا آقای دکتر فریدونی، مدیر کل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی، نکاتی را در زمینه کیفیت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی هموطنان پیرو ادیان توحیدی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که از طریق اداره کل مجامع اتفاق می افتد، ارائه کردند و خاطر نشان کردند هرچند که سابقه فعالیت های حوزه اقلیتها در این اداره کل به بیش از دو دهه می رسد، ولی ما در دولت جدید برآنیم که دامنه و نوع تعامل خود را با هموطنان پیرو ادیان توحیدی ارتقا ببخشیم و فعالیت های خود را در این عرصه تنها به صدور مجوز و نظارت بر فعالیت های اجتماعی و مذهبی آنان محدود نکنیم. برگزاری تور حاضر که مورد استقبال قرار گرفته و انشاء الله ادامه خواهد داشت، هم با چنین رویکردی برنامه ریزی شده است. در ادامه، هریک از شخصیت های اقلیتی حاضر، به معرفی خود و ابراز خرسندی از برنامه هتی اینچنینی پرداختند و خواستار ارتباط هر چه بیشتر با مجممع علمی-آموزشی به ویژه دانشگاه ادیان و مذاهب شدند.
پس از سخنان میهمانان، جناب اقای نواب بیان داشتند این دانشگاه در نوع خود بی نظیر است، زیرا نه تنها به ادیان توحیدی، که شاهد حضور نمایندگانی از آنان در این جلسه هستیم، بلکه به ادیان غیر الهی نیز می پردازد. در این دانشگاه ظرفیت هایی فراهم شده است که هم دانشجویان علاقمند بتواند در آن تحصیل کنند و هم اندیشمندان و پژوهشگران امکان کار تحقیق داشته باشند به گونه ای که حتی اساتید یا دانشجویان پیرو دیگر ادیان رسمی کشور هم می توانند برای تحصیل یا تدریس با ما در ارتباط باشند.

۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید