اخبار

برگزاری تور فرهنگی اداره کل مجامع با حضور نمایندگان اقلیتهای مذهبی به قم

برگزاری تور فرهنگی اداره کل مجامع با حضور نمایندگان اقلیتهای مذهبی به قم
تور فرهنگی اداره کل مجامع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان قم با حضور نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس، مسئولان انجمن های اقلیت های دینی و جمعی از مسئولان فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته همزمان با هفته کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی کاروان فرهنگی علما، روحانیون و دست اندر کاران نشر اقلیت ها به مدت دو روز (٢٧- ٢٩) آبان ماه همزمان با برگزاری هفته کتاب به قم سفر کرد.

علی فریدونی مدیر کل اداره مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی درباره برگزاری این تور دو روزه گفت: هرچند که سابقه فعالیت های حوزه اقلیت ها در این اداره کل به بیش از دو دهه می رسد، ولی ما در دولت جدید برآنیم که دامنه و نوع تعامل خود را با هموطنان پیرو ادیان توحیدی ارتقا ببخشیم.

وی افزود: در تلاش هستیم تا فعالیت های خود را صرفا به صدور مجوز و نظارت بر فعالیت های اجتماعی و مذهبی اقلیت های دینی محدود نکنیم. برگزاری تور حاضر که مورد استقبال قرار گرفته و انشاء الله ادامه خواهد داشت، با چنین رویکردی برنامه ریزی شده است.

بر اساس این گزارش، در این تور فرهنگی یوناتن بت کلیا نماینده آشوری ها در مجلس شورای اسلامی، سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، روحانیون دینی کلیمیان، آشوریان و ارمنیان، مسئولان انجمن های اقلیت های دینی، دو نویسنده و روزنامه نگار اقلیت و مدیران فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.

کاروان فرهنگی علما، روحانیون و دست اندرکاران نشر اقلیت ها در روز نخست این سفر به دفتر آیت الله جوادی آملی رفتند و از نزدیک مسائل خود را با ایشان مطرح کردند. این تور فرهنگی در ادامه از دانشگاه ادیان و مذاهب قم بازدید کرد. همچنین در یک نشست صمیمی با استاندار قم به بررسی وضعیت اقلیت های دینی در این استان پرداختند.

در روز دوم این نشست نیز این تور فرهنگی از کتابخانه آیت الله مرعشی نجف دیدار کردند و در پایان به دیدار آیت الله شهرستانی رفتند. 

۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید