اخبار

اعلام اولویت های فرهنگی استان های کشور در اجلاس هرمزگان

اعلام اولویت های فرهنگی استان های کشور در اجلاس هرمزگان
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین نشست تخصصی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان های کشور در بندرعباس ، پنج اولویت اصلی این حوزه را در سطح استان ها اعلام کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، سید علی صالحی در روز پایانی این نشست ضمن تقدیر از تلاش کارگروه های مختلف گفت : چهار کار گروه در بخش های گوناگون ، مباحث متنوع فرهنگی کشور را با رویکرد اجرا در استان ها مورد بررسی دقیق قرار دادند که ٤٨٢ پیشنهاد مطرح و در تصمیم گیری نهایی ،١٢٨ مورد به تصویب رسید.

وی افزود : با توجه به گستردگی مباحث و موضوعات مختلف در هریک از استان های کشور رسیدن به یک جمع بندی نهایی کار سخت، دشوار و نیازمند تخصص و تبحر بود که رؤسای کار گروه ها به خوبی از عهده آن بر آمدند و بر همین اساس اولویت های مورد حمایت معاونت فرهنگی وزارت مشخص گردید.

معاون امور فرهنگی وزیر به پنج محور راهبردی این معاونت اشاره کرد و اظهار داشت : توجه ویژه به اقوام و مذاهب ، ادبیات ملی ، پرداختن به حوزه های فرهنگی نوظهور همچون فضای مجازی و ... تولید برنامه های ملی و بین المللی فاخر و مبنا قرار دادن اقتصاد فرهنگ از اولویت های اصلی و محورهای اساسی مورد حمایت این معاونت در استان ها می باشد.

صالحی در خصوص اقتصاد فرهنگ یاد آور شد : باید سند اقتصاد فرهنگی در حوزه های نشر، چاپ و دیگر بخش ها تهیه و تدوین شود تا با آسیب شناسی دقیق ، شرایط لازم برای اتخاذ روشی صحیح و ماندگار مهیا گردد.

وی بر نقش و اهمیت کارکرد استان ها در ارتقای سطح فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت : از این به بعد نیازمند تغییر ریل اساسی در حوزه فرهنگ هستیم و لازمه آن راهبردی شدن نگاه مدیران و متولیان فرهنگی می باشد و لازم است مطالبات فرهنگی استان ها از وزارت جدی تر دنبال شود .

معاون امور فرهنگی وزیر از میزبانی و نقش پویا و اثرگذار استان هرمزگان در دومین نشست تخصصی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور تقدیر و تشکر کرد .

۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید