اخبار

انعکاس اخبار نخستین جشنواره وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی

انعکاس اخبار  نخستین جشنواره وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان
سیستان و بلوچستان:

 چهارشنبه16/10/94 ندای وحدت و دوستی کودکان در سیستان و بلوچستان طنین انداز شد کودکان سیستان و بلوچستان در جشنواره وحدت و دوستی ندای مهر، محبت، صلح و دوستی را در استان طنین انداز کردند تا به همگان نشان دهند که وحدت و دوستی را می توان از کودکان آموخت زیرا ناملایمات و سختی های زندگی و هر دسیسه ای تاثیری بر این دوستی نمی گذارد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ، واژه وحدت، اتحاد و دوستی در راس برترین واژه ها قرار دارد به طوری وحدت همانند نخ تسبیحی است که مهره ها را کنار هم نگه می دارد و ارتباط منظمی بین آنها برقرار می کند.
وحدت به عنوان یکی از مهمترین آموزه های قرآن کریم و از سفارش های موکد رسول گرامی اسلام (ص) است.
پیامبر نور و رحمت با کلمات روشن بخش و هدایتگر و هم با سیره عملی شان همواره امت را به اتحاد و همبستگی و دوری از تفرقه و پراکندگی دعوت کرده و هرگز اجازه بروز اختلاف و تفرقه میان مسلمانان را نداده اند.
 
دعوت به وحدت و یگانگی مسلمانان و پرهیز از تفرقه از دستورات خداوند متعال در قرآن کریم و تاکیدات اولیای دین است به گونه ای که قرآن کریم در آیه 'وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْل اللّه جَمیعاً وَلاَ تَفَرّقُوا' همه مسلمانان و پیروان خود را به اعتصام ، وحدت و پرهیز از تفرقه فرا خوانده است.
وحدت یکی از مهم ترین ضرورت هایی تاریخی، اجتماعی و سیاسی مسلمانان در راستای ایستادگی، پویایی و حفظ هویت اسلامی است و به عنوان مهمترین عنصر عامل عزت و پیروزی آنان در همه عرصه ها بحساب می آید.
کودکان ایرانی به ویژه سیستانی ها و بلوچستانی ها از روزهای نخست زندگی از پدران و مادران خود وحدت و مهربانی و دوست داشتن را می آموزند و در دوران مختلف زندگی آن را بکار می بندند بگونه ای که میهمان نوازی و خونگرمی و محبت از خصیصه های بارز آنان محسوب می شود.
کودکان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان روز سه شنبه با فشردن دست یکدیگر ندای وحدت، دوستی و عشق و محبت را سر دادند و چه زیبا وحدت را در عالم کودکی برای بزرگان به نمایش گذاشتند.
برگزاری جشنواره صلح و دوستی کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان فرصت مناسبی است تا کودکان و نوجوانان شیعه و سنی این استان همانند بزرگان و پیشوایان دینی خود به همگان نشان دهند گر چه کودکند اما از چنان فکر و اندیشه ای برخوردارند که به هیچ دشمنی اجازه نمی دهند این وحدت و دوستی را خدشه دار کند.
در جشنواره صلح و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی در سیستان و بلوچستان مسئولان استانی و کشوری نیز به زبان کودکانه به بیان اهمیت صلح و دوستی پرداختند.
معاون ادیان و مذاهب اداره کل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: ترویج دوستی و همزیستی مسالمت آمیز میان مذاهب اسلامی، ضرورت تعامل کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی، معرفی ایران به عنوان یک کشور صلح طلب و گسترش مناسبت های فرهنگی میان مذاهب اسلامی از جمله مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.
علی علیپور افزود:برگزاری هشت کارگاه شامل نقاشی، ماسک سازی، کلاژ، سرود، نمایش، کتاب سازی، خمیر بازی و بازهای محلی از جمله مهمترین فعالیت های مورد نظر در این جشنواره است و برای آموزش کودکان از اساتید متخصص ملی استفاده می شود.
وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هرگونه برنامه فرهنگی که تاثیر مثبت در تعاملات و همزیستی مذاهب داشته باشد حمایت می کند.
 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جشنواره خطاب به کودکان گفت: صلح و دوستی به عنوان اصل مهم باید همواره از چنان جایگاهی در میان کودکان برخوردار باشد که آن را فدای لحظه ای دلخوری کودکانه نکنند.
علی اصغر جمشید نژاد افزود: با توجه به اینکه پایه های دوستی و محبت ابتدا در محیط خانواده و سپس در مدرسه و جامعه شکل می گیرد باید همواره برای ایجاد صلح و دوستی تلاش کرد.
 
امام جمعه موقت زاهدان نیز در جمع کودکان و نوجوانان شیعه و سنی شرکت کننده در این جشنواره اظهار داشت: پیامبر مکرم اسلام (ص) جایگاهی بالا و ارزشمند برای کودکان قائل بودند به گونه ای که همه کودکان را اعم از مسلمان و غیر مسلمان مورد تکریم قرار می دادند.
حجت الاسلام احمد راهداری دین اسلام را دین صلح، دوستی، صفا و محبت خواند و گفت: هنر پیامبر اسلام(ص) ترویج این ارزش ها در بین امت اسلامی بود.
جشنواره وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب با همکاری موسسه کودک و صلح پایدار و معاونت ادیان و مذاهب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از امروز به مدت سه روز با حضور 120 کودک سیستانی و بلوچستانی در زاهدان در حال برگزاری است.
 

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:

 

    1394/10/16 چهارشنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی انجام گرفت افتتاح جشنواره وحدت و دوستی درزاهدان با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی جشنواره وحدت و دوستی، ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی در زاهدان افتتاح شد
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ، علیرضا نخعی، در مراسم افتتاح این جشنواره که با حضور معاون ادیان و مذاهب اداره کل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امام جمعه موقت زاهدان، معاون سیاسی، اجتماعی استانداری و جمعی از دانش آموزان و فرهنگیان، در سالن اجتماعات شهید عالی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، گفت: مهم ترین رسالت فرهنگیان به عنوان متولیان مدارس و خدمتگزاران جامعه، حفاظت از قلب دانش آموزان بوده و بزرگترین سرمایه انسان، مهربانی و گذشت است.
 
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد :ما صاحب مکتبی هستیم که اولویت آموزه های آن گذشت، مودت، مهربانی و دوستی بوده و پیامبر (ص) مظهر خوبی ها و مکارم اخلاق است.
 
وی افزود : تمام فرمایشات و سیره حضرت محمد(ص) بر رعایت انصاف و حقوق دیگران، گذشت و مهربانی بوده و این رسالت در آموزش و پرورش با تمام وجود احساس می شود و یکی از مهم ترین درس ها این است که دل های کودکان از مودت، گذشت و احترام به دیگران پر شود.
نخعی اظهار کرد: در این استان دو مذهب شیعه و سنی با هم درآمیخته اند و سال های زیادی است که در کنار هم در نهایت صلح و صفا زندگی می کنند که جای افتخار دارد.
 
 
وی تاکید کرد :دانش آموزان استان می دانند که انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بر احترام گذاشتن به دیگران تاکید زیادی دارند و اختلاف افکنی را گناه می دانند و از دستورهای بزرگان دین پیروی می کنند.
 
گفتنی است این جشنواره در 6 کارگاه نقاشی و طراحی، کُلاژ، نمایش، موسیقی، ماسک سازی و ماکت سازی با شرکت 120 دانش آموز شیعه و سنی تا روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت .
 
انتهای پیام /
 


 
خبرگزاری مهر:
جشنواره«وحدت ودوستی ویژه کودکان ونوجوانان مذاهب اسلامی» کلید خورد

شناسهٔ خبر: 3016429 - دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۱
فرهنگ > فرهنگ عمومی
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» با همکاری دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جشنواره وحدت و دوستی با حضور دانش آموزان اهل تشیع و تسنن و تعدادی از دانش آموزان پاکستانی روز سه شنبه ۱۵ دیماه در شهر زاهدان افتتاح می‌شود.
در این جشنواره کارگاه‌هایی با موضوعات نقاشی، کُلاژ، قصه گویی، نمایش، موسیقی، ماسک سازی و کتاب سازی با حضور مربیان زُبده برای دانش آموزان برپا خواهد شد. نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ دیماه به میزبانی شهر زاهدان برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، این جشنواره با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
 
خبرگزاری میزان:
با همکاری دفتر مجامع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی»
خبرگزاری میزان- نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» با همکاری دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار می شود.
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ،  نخستین جشنواره وحدت و دوستی با حضور دانش آموزان اهل تشیع و تسنن و تعدادی از دانش آموزان پاکستانی روز سه شنبه 15 دیماه در شهر زاهدان افتتاح می شود.
 
 
در این جشنواره کارگاه هایی با موضوعات نقاشی، کُلاژ، قصه گویی، نمایش، موسیقی، ماسک سازی و کتاب سازی با حضور مربیان زُبده برای دانش آموزان برپا خواهد شد.

 
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» از تاریخ 15 تا 17 دیماه به میزبانی شهر زاهدان برگزار می شود.

 
بر اساس این گزارش، این جشنواره با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
 
خبرگزاری بین المللی قرآن:
برگزاری نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی»
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» با همکاری دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن به نقل از تسنیم،‌ نخستین جشنواره وحدت و دوستی با حضور دانش آموزان اهل تشیع و تسنن و تعدادی از دانش آموزان پاکستانی روز سه شنبه 15 دیماه در شهر زاهدان افتتاح می‌شود.
در این جشنواره کارگاه‌هایی با موضوعات نقاشی، کُلاژ، قصه گویی، نمایش، موسیقی، ماسک‌سازی و کتاب‌سازی با حضور مربیان زُبده برای دانش آموزان برپا خواهد شد. نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» از تاریخ 15 تا 17 دیماه به میزبانی شهر زاهدان برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، این جشنواره با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

 


خبرگزاری فارس:
با همکاری دفتر مجامع وزارت ارشاد برگزار می شود
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی»
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» با همکاری دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار می شود.
 
•    
به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین جشنواره وحدت و دوستی با حضور دانش آموزان اهل تشیع و تسنن و تعدادی از دانش آموزان پاکستانی روز سه شنبه 15 دیماه در شهر زاهدان افتتاح می شود.
در این جشنواره کارگاه هایی با موضوعات نقاشی، کُلاژ، قصه گویی، نمایش، موسیقی، ماسک سازی و کتاب سازی با حضور مربیان زُبده برای دانش آموزان برپا خواهد شد.
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» از تاریخ 15 تا 17 دیماه به میزبانی شهر زاهدان برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، این جشنواره با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
 
خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)
برگزاری کارگاه کتاب‌‌سازی در نخستین «جشنواره وحدت ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی»
 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۴
 نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» با همکاری دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار می‌شود. کارگاه کتاب‌سازی از جمله بخش‌های این جشنواره محسوب می‌شود.
  ه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جشنواره وحدت و دوستی با حضور دانش‌آموزان اهل تشیع و تسنن و تعدادی از دانش‌آموزان پاکستانی سه‌شنبه (15 دی‌ماه) در شهر زاهدان افتتاح می‌شود.
 در این جشنواره کارگاه‌هایی با موضوع‌های نقاشی، کُلاژ، قصه‌گویی، نمایش، موسیقی، ماسک‌سازی و کتاب‌سازی با حضور مربیان زُبده برای دانش‌آموزان برپا خواهد شد.
 نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» از 15 تا 17 دی‌ماه به میزبانی شهر زاهدان برگزار می‌شود.
 این جشنواره با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایسنا:
برگزاری جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان»
 دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» با همکاری دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام، نخستین جشنواره «وحدت و دوستی» با حضور دانش‌آموزان اهل تشیع و تسنن و تعدادی از دانش‌آموزان پاکستانی روز سه‌شنبه 15 دی‌ماه در شهر زاهدان افتتاح می‌شود.
در این جشنواره کارگاه‌هایی با موضوعات نقاشی، کُلاژ، قصه‌گویی، نمایش، موسیقی، ماسک‌سازی و کتاب‌سازی با حضور مربیان برای دانش‌آموزان برپا خواهد شد.
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» از تاریخ 15 تا 17 دی‌ماه به میزبانی شهر زاهدان برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، این جشنواره با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
 
گروه فرهنگی نسیم :
با همکاری دفتر مجامع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
نخستین جشنواره "وحدت و دوستی" برگزار می‌شود
 نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» با همکاری دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار می شود
به گزارش گروه فرهنگی «نسیم آنلاین»، نخستین جشنواره وحدت و دوستی با حضور دانش آموزان اهل تشیع و تسنن و تعدادی از دانش آموزان پاکستانی روز سه شنبه 15 دیماه در شهر زاهدان افتتاح می شود.
در این جشنواره کارگاه هایی با موضوعات نقاشی، کُلاژ، قصه گویی، نمایش، موسیقی، ماسک سازی و کتاب سازی با حضور مربیان زُبده برای دانش آموزان برپا خواهد شد.
نخستین جشنواره «وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی» از تاریخ 15 تا 17 دیماه به میزبانی شهر زاهدان برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، این جشنواره با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

۲۳ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید