اخبار

انعکاس خبری دومین نشست معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با مدیران‌ کل ارشاد استان‌ها در بندرعباس

برگزاری دومین نشست معاونت فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان ها
همایون امیرزاده مشاورعلمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی از برگزاری دومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان ها به میزبانی شهر بندرعباس خبر داد.
به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وی در این باره توضیح داد: این نشست تخصصی با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و مدیران ستادی معاونت امور فرهنگی روزهای 25 و 26 آذرماه به میزبانی شهر بندرعباس برگزار می شود.
امیرزاده با اشاره به برنامه های این نشست تخصصی گفت: در این نشست 4 کارگروه حضور خواهند داشت. کارگروه سیاست گذاری، برنامه ریزی و تعاملات فرهنگی، کارگروه چاپ و نمایشگاه های کتاب، کارگروه ادبیات، مفاخر و اقوام ایرانی و کارگروه کتاب و کتابخوانی. این کارگروه ها در این نشست تخصصی به بررسی مسائل و موضوعات معاونت امور فرهنگی می پردازند.
بر اساس این گزارش، نخستین نشست معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مهرماه 1393 به میزبانی شهر تبریز برگزار شد و از نتایج آن می توان به تصویب 80 مصوبه با موضوعات چاپ، کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه های استانی و  ادیان و اقوام ایرانی اشاره کرد.

 
برگزاری دومین نشست معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با مدیران‌کل ارشاد استان‌ها در بندرعباس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۴
همایون امیرزاده، مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری دومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه با مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها به میزبانی شهر بندرعباس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همایون امیرزاده در این باره اظهار کرد: این نشست تخصصی با حضور مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و مدیران ستادی معاونت امور فرهنگی 25 و 26 آذرماه به میزبانی شهر بندرعباس برگزار می‌شود.
مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های این نشست تخصصی گفت: در این نشست 4 کارگروه حضور خواهند داشت؛ کارگروه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و تعاملات فرهنگی، کارگروه چاپ و نمایشگاه‌های کتاب، کارگروه ادبیات، مفاخر و اقوام ایرانی و کارگروه کتاب و کتابخوانی. این کارگروه‌ها در این نشست تخصصی به بررسی مسائل و موضوع‌های معاونت امور فرهنگی می‌پردازند.
نخستین نشست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مهرماه 1393 به میزبانی شهر تبریز برگزار شد و از نتایج آن می‌توان به تصویب 80 مصوبه با موضوعات چاپ، کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه‌های استانی و ادیان و اقوام ایرانی اشاره کرد.
 
  
برگزاری دومین نشست معاونت فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان ها در بندرعباس
شناسه خبر: 942385 سرویس: فرهنگی
۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵
مشاورعلمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی از برگزاری دومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها به میزبانی شهر بندرعباس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ همایون امیرزاده مشاورعلمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی گفت: این نشست تخصصی با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و مدیران ستادی معاونت امور فرهنگی روزهای 25 و 26 آذرماه به میزبانی شهر بندرعباس برگزار می‌شود.
امیرزاده با اشاره به برنامه‌های این نشست تخصصی گفت: در این نشست 4 کارگروه حضور خواهند داشت. کارگروه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و تعاملات فرهنگی، کارگروه چاپ و نمایشگاه‌های کتاب، کارگروه ادبیات، مفاخر و اقوام ایرانی و کارگروه کتاب و کتابخوانی. این کارگروه‌ها در این نشست تخصصی به بررسی مسائل و موضوعات معاونت امور فرهنگی می‌پردازند.
نخستین نشست معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مهرماه 1393 به میزبانی شهر تبریز برگزار شد و از نتایج آن می‌توان به تصویب 80 مصوبه با موضوعات چاپ، کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه‌های استانی و ادیان و اقوام ایرانی اشاره کرد.

 
برگزاری دومین نشست معاونت فرهنگی با مدیران کل ارشاد استان‌ها در بندرعباس
مشاورعلمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی از برگزاری دومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان ها به میزبانی شهر بندرعباس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، همایون امیرزاده در این باره توضیح داد: این نشست تخصصی با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و مدیران ستادی معاونت امور فرهنگی روزهای 25 و 26 آذرماه به میزبانی شهر بندرعباس برگزار می شود.
امیرزاده با اشاره به برنامه های این نشست تخصصی گفت: در این نشست 4 کارگروه حضور خواهند داشت. کارگروه سیاست گذاری، برنامه ریزی و تعاملات فرهنگی، کارگروه چاپ و نمایشگاه های کتاب، کارگروه ادبیات، مفاخر و اقوام ایرانی و کارگروه کتاب و کتابخوانی. این کارگروه ها در این نشست تخصصی به بررسی مسایل و موضوعات معاونت امور فرهنگی می پردازند.
بر اساس این گزارش، نخستین نشست معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مهرماه 1393 به میزبانی شهر تبریز برگزار شد و از نتایج آن می توان به تصویب 80 مصوبه با موضوعات چاپ، کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه های استانی و  ادیان و اقوام ایرانی اشاره کرد.

 
 نشست تخصصی معاونت فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد کشور در بندرعباس
نشست تخصصی معاونت فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد کشور در بندرعباس معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
اعلام اولویت های فرهنگی استان های کشور در اجلاس هرمزگان
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین نشست تخصصی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان های کشور در بندرعباس ، پنج اولویت اصلی این حوزه را در سطح استان ها اعلام کرد .
به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سید علی صالحی در روز پایانی این نشست ضمن تقدیر از تلاش کارگروه های مختلف گفت: چهار کار گروه در بخش های گوناگون، مباحث متنوع فرهنگی کشور را با رویکرد اجرا در استان ها مورد بررسی دقیق قرار دادند که ٤٨٢ پیشنهاد مطرح و در تصمیم گیری نهایی، ١٢٨ مورد به تصویب رسید.
وی افزود: با توجه به گستردگی مباحث و موضوعات مختلف در هریک از استان های کشور رسیدن به یک جمع بندی نهایی کار سخت، دشوار و نیازمند تخصص و تبحر بود که رؤسای کار گروه ها به خوبی از عهده آن بر آمدند و بر همین اساس اولویت های مورد حمایت معاونت فرهنگی وزارت مشخص گردید.
معاون امور فرهنگی وزیر به پنج محور راهبردی این معاونت اشاره کرد و اظهار داشت : توجه ویژه به اقوام و مذاهب ، ادبیات ملی ، پرداختن به حوزه های فرهنگی نوظهور همچون فضای مجازی و ... تولید برنامه های ملی و بین المللی فاخر و مبنا قرار دادن اقتصاد فرهنگ از اولویت های اصلی و محورهای اساسی مورد حمایت این معاونت در استان ها می باشد.
صالحی در خصوص اقتصاد فرهنگ یاد آور شد : باید سند اقتصاد فرهنگی در حوزه های نشر، چاپ و دیگر بخش ها تهیه و تدوین شود تا با آسیب شناسی دقیق ، شرایط لازم برای اتخاذ روشی صحیح و ماندگار مهیا گردد.
وی بر نقش و اهمیت کارکرد استان ها در ارتقای سطح فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت : از این به بعد نیازمند تغییر ریل اساسی در حوزه فرهنگ هستیم و لازمه آن راهبردی شدن نگاه مدیران و متولیان فرهنگی می باشد و لازم است مطالبات فرهنگی استان ها از وزارت جدی تر دنبال شود .
معاون امور فرهنگی وزیر از میزبانی و نقش پویا و اثرگذار استان هرمزگان در دومین نشست تخصصی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور تقدیر و تشکر کرد .
 به گزارش پایگاه خبری مکران :دومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۳۲ استان کشور در بندرعباس در محل هتل بین المللی هرمز برگزار ...
به گزارش پایگاه خبری مکران :دومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۳۲ استان کشور در بندرعباس در محل هتل بین المللی هرمز برگزار گردید.در این نشست که با ریاست دکتر سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد چهره هایي همچون آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در بندرعباس-سید احمد حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان-علیرضا درویش نژاد مدیرکل ارشاد هرمزگان-علی فریدونی مدیرکل دفتر مجامع و تشکلها و فعالیت های فرهنگی-محمدرضا برازش مدیرکل چاپ و نشر وزارت ارشاد-حمیده ماحوزی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و برزین ضرغامی مدیرکل ارشاد تهران بزرگ و مدیران کل ارشاد سایر استانها به چشم میخورد.
سید عباس صالحی ضمن خیرمقدم و تبریک پیشاپیش عید مبعث به حضار و همه دوستداران هنر گفت: زمینه برای کاشت بذر فرهنگ فراهم شده است اما فرصت برای انجام این کار محدود است.این جلسه فرصتی است که به افکارمان جنبه عمل بپوشانیم.وی در ادامه افزود در بحث حرکت تعاملی فعال در استانها یک استراتژی راهبردی برای ایجاد اتفاق فرهنگی رخ داده و مطرح بوده و این هدف دولت تدبیر و امید و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.وی در رابطه با تامین منابع مالی طرح تعامل فعال و ایجاد اتفاق فرهنگی در استان ها اذهان داشت در حال حاضر بیش از ۳۰ در صد از منابع مالی به استانها تعلق خواهد گرفت که این میزان ۱۳ درصد بیش از تکلیفی است که وزارتخانه برعهده دارد .صالحی گفت در سال ۹۳ از ۱۱ برنامه در قالب های فرهنگی و هنری حمایت شد که این میزان در سال جاری به بیش از ۱۹۰ برنامه خواهد رسید. برای نمونه میتوان به تجهیز کتابخانه های عشایری و روستایی و مناطق محروم اشاره کرد. در محور دوم طرح ها هدف تمرکز زدایی و حمایت از فرهنگ و تقویت آن در دستورکار قرار دارد که صد البته توزیع مناسب و بی طرفانه منابع مالی خود در پیشبرد این مهم موثر خواهد بود.
 
 
دومین نشست تخصصی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با مدیران کل ارشاد کشور
دومین نشست تخصصی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با مدیران کل فرهنگ و ارشاد سراسر کشور در بندرعباس برگزار شد. به گزارش اتاق خبر خبرنما ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،دومین نشست تخصصی معاونت فرهنگی ...
دومین نشست تخصصی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با مدیران کل فرهنگ و ارشاد سراسر کشور در بندرعباس برگزار شد.
به گزارش اتاق خبر خبرنما ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،دومین نشست تخصصی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با مدیران کل فرهنگ و ارشاد سراسر کشور در بندرعباس برگزار شد.
در این نشست تخصصی دکتر دهبانی پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز حضور داشت.
دکتر سید عباس صالحی ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری نشست های تخصصی افزود : تعامل فعال با استان ها در حوزه فرهنگ از اولویت های دولت تدبیر و امید است و یک استراتژی یا تاکتیک نیست بلکه معتقدیم از این طریق می توان به بهترین راهکار و روش در حوزه فرهنگ کشور دست یافت .
وی به شاخص های تعامل معاونت فرهنگی وزارت با استان ها اشاره کرد و اظهار داشت : در حوزه منابع مالی ، می باید به دستور شخص وزیر ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی به استان ها اختصاص می یافت که طی امسال ۳۳ درصد منابع مالی فرهنگی به استان ها داده شده است که نسبت به تعهد ، ۱۳ درصد افزایش داشته ایم .
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور فرهنگی اضافه کرد : در بخش برنامه ها نیز در سال ۹۳، ۱۱۱ برنامه و در سال ۹۴ ، ۱۹۰ برنامه را در استان های مختلف مورد حمایت قرار داده ایم که افزایش دوبرابری را نشان می دهد.
صالحی به توزیع کتاب و تجهیز کتابخانه ها در مناطق روستایی کشور اشاره کرد و عنوان داشت : یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان برای تجهیز کتابخانه های روستایی در سال ۹۴ هزینه شده که ثمرات بسیار زیادی را به همراه داشته است .
معاون فرهنگی وزیر اذعان کرد : تمرکز زدایی و تفویض اختیارات بخشی از برنامه ها ، مجوز ها و فعالیت های فرهنگی به استان ها از دیگر اولویت های این معاونت بوده که در حوزه نظارت و صدور مجوز چاپ و نشر کتاب تاکنون به ده استان جهت تسهیل و کوتاه کردن روند کار ، تفویض اختیار شده است که همچنان ادامه خواهد داشت .
وی تعامل در برنامه ریزی و تصمیم گیری را از مهمترین سیاست ها در ارتقای سطح فعالیت های فرهنگی در کشور و استان ها دانست و گفت : تاکنون جلسات مختلفی با همین رویکرد در سطوح وزارت ، مدیران کل استان ها ، معاونان فرهنگی ، کارشناسان و …. صورت گرفته است و نتیجه آن تخصصی شدن دیدگاه ها ، افزایش بهره روی و کاهش آسیب ها بوده است .
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دلیل این اقدامات را رسیدن به یک تیم فرهنگی هماهنگ و هم افزا در کشور دانست و افزود : که نشست هرمزگان ، مقدمه ای خوب برای آغاز و اجرایی شدن این روند است.
 
 
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
اعلام اولویت های فرهنگی استان های کشور در اجلاس هرمزگان
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین نشست تخصصی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان های کشور در بندرعباس ، پنج اولویت اصلی این حوزه را در سطح استان ها اعلام کرد .
به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سید علی صالحی در روز پایانی این نشست ضمن تقدیر از تلاش کارگروه های مختلف گفت: چهار کار گروه در بخش های گوناگون، مباحث متنوع فرهنگی کشور را با رویکرد اجرا در استان ها مورد بررسی دقیق قرار دادند که ٤٨٢ پیشنهاد مطرح و در تصمیم گیری نهایی، ١٢٨ مورد به تصویب رسید.
وی افزود: با توجه به گستردگی مباحث و موضوعات مختلف در هریک از استان های کشور رسیدن به یک جمع بندی نهایی کار سخت، دشوار و نیازمند تخصص و تبحر بود که رؤسای کار گروه ها به خوبی از عهده آن بر آمدند و بر همین اساس اولویت های مورد حمایت معاونت فرهنگی وزارت مشخص گردید.
معاون امور فرهنگی وزیر به پنج محور راهبردی این معاونت اشاره کرد و اظهار داشت : توجه ویژه به اقوام و مذاهب ، ادبیات ملی ، پرداختن به حوزه های فرهنگی نوظهور همچون فضای مجازی و ... تولید برنامه های ملی و بین المللی فاخر و مبنا قرار دادن اقتصاد فرهنگ از اولویت های اصلی و محورهای اساسی مورد حمایت این معاونت در استان ها می باشد.
صالحی در خصوص اقتصاد فرهنگ یاد آور شد : باید سند اقتصاد فرهنگی در حوزه های نشر، چاپ و دیگر بخش ها تهیه و تدوین شود تا با آسیب شناسی دقیق ، شرایط لازم برای اتخاذ روشی صحیح و ماندگار مهیا گردد.
وی بر نقش و اهمیت کارکرد استان ها در ارتقای سطح فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت : از این به بعد نیازمند تغییر ریل اساسی در حوزه فرهنگ هستیم و لازمه آن راهبردی شدن نگاه مدیران و متولیان فرهنگی می باشد و لازم است مطالبات فرهنگی استان ها از وزارت جدی تر دنبال شود .
معاون امور فرهنگی وزیر از میزبانی و نقش پویا و اثرگذار استان هرمزگان در دومین نشست تخصصی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور تقدیر و تشکر کرد .

۲۳ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید