اخبار

بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش و تعمق تعاملات فرهنگی پیروان ادیان توحیدی ایران و عراق

بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش و تعمق تعاملات فرهنگی پیروان ادیان توحیدی ایران و عراق
هیأتی متشکل از علی فریدونی مدیر کل اداره مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی، بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی، علی علی پور معاون ادیان و مذاهب اداره کل مجامع و تنی چند از سایر دست اندر کاران امور اقلیت های کشور، چهاردهم بهمن ماه در محل موقت پاتریاکی کلیسای شرق آشوری در بغداد حضور یافتند و با مارگیورگیز، پاتریک جدید کلیسای شرق آشوری در بغداد دیدار و گفتگو کردند.

 پاتریاک کلیسای شرق آشوری ضمن خوشامدگویی ابراز داشت که تشکیل این جلسه علاوه بر این که ایشان را خوشحال کرده است قطعاً مورد استقبال  جامعه کلیسای شرق آشوری خواهد شد.
مدیر کل اداره مجامع ضمن اظهار خرسندی از این که شرایط لازم برای این دیدار فراهم شد ابراز امیدواری کرد که جناب پاتریاک در انجام مسئولیت های جدید خود موفق باشند.
علی فریدونی بیان داشت که با توجه به مقتضیات فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران شرایط مساعدی در داخل چه از نظر نظام و چه به لحاظ اقبال عمومی مردم نسبت به ادیان توحیدی وجود دارد که می توان پیش بینی کرد این گونه نشست ها و تعاملات صمیمی بین جامعه مسلمان و جامعه مسیحی ایران و عراق همچنان به روند روبه رشد خود ادامه دهد. همچنین باید گفت که گرایش به خداوند و بندگی او به عنوان جوهره و خمیر مایه همه ادیان توحیدی، نقطه اشتراکی است که موجب می شود یک نوع وحدت و همبستگی بین آنان به وجود آید.
پاتریاک کلیسای شرق آشوری گفت که از خداوند متعال می خواهم بار دیگر توفیق دیداری مجدد از ایران داشته باشیم چرا که به چشم خود دیدم که با فرزندان آشوری در ایران همانند سایر اقشار ملت برخورد می شود و آنان بخشی از جامعه ایرانی به شمار می روند.
ایشان ادامه داد به نظر من نوع و کیفیت ارتباط موجود بین جامعه مسیحی اقلیت با جامعه اکثریت مسلمان در ایران و عراق وجود دارد می تواند الگویی برای سایر مناطق دنیا با شرایط مشابه باشد. امیدواریم که فشارهای اقتصادی که بر کشور ایران تحمیل شده مرتفع گردد و خداوند مرا یاری دهد تا به گونه ای عمل کنم که در این مقام جدید، موجبات جلب رضایت او را فراهم نمایم.


۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید