اخبار

تعامل بیشتر جامعه آشوری کاتولیک عراق با پیروان ادیان توحیدی در ایران

تعامل  بیشتر جامعه آشوری کاتولیک عراق با پیروان ادیان توحیدی در ایران
مدیر کل اداره مجامع به همراهی هیاتی فرهنگی با پاتریاک کلیسای شرق آشوری در محل پاتریاکی کلیسای آشوری و کلدانی کاتولیک در بغداد حضور یافتند و پیرامون تعاملات فرهنگی دو کشور در زمینه جامعه آشوری کاتولیک با پاتریاک به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست مباحثی مبتنی بر دیدگاه اسلام شیعی با مسیحیت کاتولیک درخصوص اهمیت و جایگاه انسان به عنوان خلیفه ا... یا سایه خداوند،مطرح شد که در هر دو دین بسیار به هم نزدیک است، لذا هرگونه افراطی گری و خشونت از نظر هر دو مورد تقبیح قرار گرفته است.
از آنجائیکه در این دیدارها هماهنگی ها و همکاری های فرهنگی بین دو کشور در توسعه تعاملات موجود و آشنایی بیشتر با مسائل مرتبط با جامعه آشوری بسیار مفید خواهد بود، اقدامات فرهنگی و اجتماعی که از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران درباره هموطنان پیرو ادیان توحیدی صورت می گیرد مثال زدنی است. دیدار مقام معظم رهبری با یک خانواده شهید آشوری در ابتدای سال جاری میلادی و برگزاری تور فرهنگی اقلیت ها به قم از جمله نمونه های اخیر این اقدامات است.
 همچنین اشاره به دیدار رییس جمهوری ایران، از واتیکان که بسیار امیدبخش و خوشحال کننده بود و این که ایشان از جناب پاپ خواستند که به اتفاق برای امنیت جامعه بشری دعا کنند.
در ادامه مطرح شد هر چند بروز حوادث تروریستی اخیر در عراق بسیار سخت و ناگوار بود، ولی یک اثر مثبت هم داشت و آن این که معلوم شد چه کسی در عمل حامی صلح است و چه کسی حامی خشونت و افراطی گری است.
پاتریاک کلیسای آشوری کلدانی و کاتولیک اظهار داشت که حفظ ثبات اعتقادی و دینی موجب جلب رضایت خداوند خواهد بود زیرا ایمانی که پوست بیندازد بی ارزش است. همچنین از نظر ایشان رشته سیاست در غرب به مردم بسته شده و نه به دین و لذا این گونه سیاست با دین ارتباطی ندارد.
- در پایان پاتریاک ساکو بیان کرد که کلیسای آشوری کلدانی- کاتولیک از تحرکات پروتستان های غربی درخصوص جذب اعضای این کلیسا به سوی خود به ستوه آمده و خواستار آن است که دست به دست نظام جمهوری اسلامی ایران با این جریان مبارزه کند و جلوی آن را بگیرد.
لازم به ذکر است در این دیدار بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی، علی علی پور معاون ادیان و مذاهب اداره کل مجامع و تنی چند از سایر دست اندر کاران امور اقلیت های کشور نیز حضور داشتند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید