اخبار

برگزاری جشنواره وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی برای نخستین بار‏در منطقه آزاد چابهار

برگزاری جشنواره وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی برای نخستین بار‏در منطقه آزاد چابهار
جشنواره وحدت و دوستی ویژه کودکان و نوجوانان مذاهب اسلامی به همت سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار و با همکاری اداره کل مجامع تشکلها و فعالیتهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه کودک و صلح پایدار و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای نخستین بار در منطقه آزاد چابهار و برای دومین بار درکشور برگزار گردید.

درآئین پایانی این جشنواره  که با هدف اتحاد بین مذاهب اسلامی، فعالیتهای حقوق بشری در ایران و معرفی ایران به عنوان یک کشور صلح طلب در منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار به مدت سه روز (27 تا 29 بهمن ماه جاری) برگزارشده بود سرپرست معاونت اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان ، از ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار  تشکر و قدردانی کرد و به تشریح عملکرد آن معاونت در حوزه فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، مذهبی، ورزش و بهداشت و درمان پرداخت.
همچنین "حجت الاسلام و المسلمین غلامی" نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت چابهار از برگزار کنندگان این جشنواره تقدیر کرد و بر وحدت و همدلی در راستای خوشبختی کودکان و نوجوانان تاکید کرد.
اجرای نمایش عروسکی، ترانه سرایی و موسیقی محلی توسط کودکان و نوجوانان و اهدای جوایز همراه با لوح تقدیر به دست اندرکاران جشنواره به منظور قدردانی از آنان از دیگر برنامه های آئین پایانی جشنواره بودند.
پرواز کبوترهای سفید سنبل آزادی صلح وجان بخشیدن به درخت سفید صلح توسط کودکان و نوجوانان با نوشتن آرزوهای خودشان در کاغذهای رنگی و برگزاری کارگاه های هنری در رشته های نقاشی، ماسک سازی، کلاژ، نمایش، سرود و خمیر بازی با حضور سرمربیان بین المللی برای کودکان و نوجوانان شرکت در جشنواره از دیگر برنامه هایی بودند که در طول مدت برگزاری صورت پذیرفتند.

۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید