اخبار

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
به گزارش سرویس خبری دبیرخانه کمیته راهبردی اقوام ایرانی، جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایران زمین در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد.

دکتر فریدونی دبیر کمیته مدیریت راهبردی اقوام ایران دراین باره گفت: این جشنواره با همت دبیرخانه کمیته مدیریت راهبردی اقوام ایرانی و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد. در این برنامه که طی ده روز از تاریخ 16 تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری و با همکاری موسسه فرهنگی هنری پارپیرار برگزار خواهد شد، شاهد  اجرای موسیقی نواحی، آیین های نمایشی، نقالی، شاهنامه خوانی و بازی های بومی اقوام مختلف ایران زمین خواهیم بود.وی در ادامه افزود:  یکی از اهداف این کمیته تحکیم فرهنگ اقوام مختلف ایرانی با هدف تحکیم، انسجام و وحدت ملی است. و این جشنواره برای اولین بار است که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار می شود.
در این جشنواره هنرمندان و استادان موسیقی اقوام ایرانی همچون آذری، گیلانی، خراسانی، کردی، لری، بوشهری، مازندرانی و غیره هنرنمایی خواهند کرد، که می تواند تصویر جامعی از فرهنگ و هنر اقوام به بازدید کنندگان از جمله قشر جوان و دانشجو ارائه دهد و ما امیدواریم این گونه فعالیتها تاثیر به سزایی در حفظ و تقویت فرهنگ اصیل ایرانی داشته باشد.
دکتر فریدونی در پایان افزود: این جشنواره همه روزه در ضلع شمال غربی نمایشگاه (جنب سالن ناشران دانشگاهی) از ساعت 17 پذیرای علاقمندان خواهد بود.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید