اخبار

دبیر دومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی – اسلامی خبر داد : تمام برگزیدگان جشنواره بسته تشویقی و حمایتی می گیرند

دبیر دومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی – اسلامی خبر داد : تمام برگزیدگان جشنواره بسته تشویقی و حمایتی می گیرند
دبیر دومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی : بسته های تشویقی و حمایتی به تمام برگزیدگان دومین جایزه کالاهای فرهنگی اعطا می شود . به گزارش ستاد خبری جشنواره دومین جایزه کالاهای فرهنگی، دکتر علی فریدونی با بیان این مطلب گفت: در جلسه ای که امروز با سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف پرداختن ابعاد مختلف دومین جشنواره جایزه کالاهای فرهنگی برگزار شد ارائه بسته های حمایتی به همه برگزیدگان مصوب شد .

فریدونی با اشاره به اینکه در این جلسه دکتر صالحی لیستداورهای منتخب برای داوری نهایی بخش های مختلف را تأیید کردند، افزود: دکتر صالحی با اطلاع از طی شدن سه مرحله داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره با شروع داوری در مرحله نهایی آثار رسیده به دبیرخانه موافقت کردند .

مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی با اشاره به حضور بخش پژوهش برای نخستین بار در جشنواره امسال اظهار داشت: براساس دستور دکتر صالحی مقرر شد که بسته های تشویقی برای آثار ارائه شده در بخش پژوهشی نیز درنظر گرفته شود مثلا مقالات و پایان نامه های برتر در جشنواره به صورت کتاب در چارچوب سیستم حمایتی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد منتشر شوند .

وی با بیان این که برگزاری نشست ها و کارگاه های تخصصی از مهمترین برنامه های جشنواره دومین جایزه کالاهای فرهنگی است، تصریح کرد: با تأیید معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شش کارگاه و نشست  تخصصی در زمینه تولید کالاهای فرهنگی با حضورفعالان هرعرصه در نمایشگاه کالای فرهنگی برگزارمی شود که پرداختن به اهمیت کالاهای فرهنگی و استاندارد، کارآفرینی و استارت آپ ها از جمله این مباحث خواهد بود .

فریدونی با بیان اینکه ارائه راهکارها و برنامه های تخصصی برای جلب توجه بیشتر عموم مردم و تولیدکنندگان کالاهای فرهنگی به اهمیت تولید این محصولات خاطر نشان کرد: ما تصمیم گرفتیم با بررسی و ارائه برنامه های تخصصی تلاش کنیم توجه مردم را به فروش کالاهای فرهنگی در بازار داخلی و توجه تولیدکنندگان را به بازارهای بین المللی جلب کنیم .

 

شایان ذکر است، جشنواره دومین جایزه کالاهای فرهنگی با محوریت الگوی ایرانی-اسلامی از 20 الی 23 دی ماه سال جاری در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد .

۶ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید