اخبار

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم : حمایت و تشویق مالی برای فعالان حوزه کالاهای فرهنگی

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم : حمایت و تشویق مالی برای فعالان حوزه کالاهای فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم گفت : حمایت فعالان حوزه کالاهای فرهنگی می تواند در جهت توسعه فعالیت یا ایجاد بازار فروش محصولات فراهم آید .

جمشید جعفرپور نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم و نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی در گفت‌ و گو با ستاد خبری دومین جایزه کالاهای فرهنگی در مورد وضعیت کالاهای فرهنگی در جامعه و بازار فروش این محصولات گفت : در حال حاضر یکی از دغدغه ها، بازار کالای فرهنگی است که با اجناس وارداتی پر شده است و از آن جا که  سایر کشورها نیز برای انتقال فرهنگ خود بر کودکان از طریق این ابزار و کالاها در تلاش هستند با تیراژ بالا و قیمت کمتر از تولیدات داخلی اجناس خود را به کشور وارد می کنند .

جعفرپور افزود :یکی از مهمترین اقشار جامعه که در طی روز و سال از کالاهای فرهنگی استفاده می کند کودکان هستند و باید برایشان هدفمند و با نگاه به آینده برنامه ریزی شود .

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در رابطه با تاثیر کالاهای فرهنگی بومی بر کودکان افزود : اگر بتوانیم از طریق وسایلی مانند لوازم التحریر، کتاب، اسباب بازی و... که روزانه در دسترس کودکانمان است ارزش ها و اعتقاداتمان را به آن ها القا کنیم، فرهنگ ایرانی-اسلامی برایشان مانوس می شود .

وی در مورد حمایت از تولید کنندگان، خلاقان و پژوهشگران حوزه کالاهای فرهنگی گفت : در این زمینه باید از این قشر حمایت شود و یکی از راه ها، حمایت و تشویق مالی برای فعالان حوزه کالاهای فرهنگی است .

جعفرپور افزود : حمایت این نیست که در هر جشنواره یا مسابقه ای با جایزه ای نقدی که به برگزیدگان اهداء می شود از آن ها تقدیر شده و تا مسابقه ای دیگر  فراموش شوند، بلکه باید در کنار جوایز اهدایی تلاشی در جهت توسعه فعالیت یا ایجاد بازار فروش محصولات برایشان در گام های بعدی فراهم آید .
۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید