اخبار

سیداحسان قاضی زاده هاشمی : قدرت رسانه در ایجاد کاراکتر و هویت سازی زیاد است

سیداحسان قاضی زاده هاشمی : قدرت رسانه در ایجاد کاراکتر و هویت سازی زیاد است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم گفت : قدرت رسانه در تولید کالای فرهنگی ایرانی-اسلامی در ایجاد کاراکتر، شخصیت و هویت سازی زیاد است اما این کار باید با پیش زمینه فکری به گونه ای باشد که بتواند موثر واقع شود .

 

 

سیداحسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در گفت ‌وگو باستاد خبری دومین جایزه کالاهای فرهنگی در مورد وضعیت کالاهای فرهنگی در بازار فروش گفت : محصولات فرهنگی بومی برای رده سنی کودک و نوجوان دارای ابداع ویژ ای نیست و این حوزه نیازمند خلاقیت،تفکر و نوآوری است تا بتواند به روز و جدید باشد و نظر این قشر از جامعه را به سمت خود جلب کند .

قاضی زاده هاشمی افزود : اگر به حوزه صنایع فرهنگی و هنری نگاهی بیاندازیم متوجه این نکته می شویم که آن طور که باید نتوانستیم تولیدات هنری و ترکیبی که نیاز بازار است را بر اساس نوگرایی تامین کنیم .

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم اذعان داشت : تفکری در راستای تولید کالاهای فرهنگی داخلی وجود ندارد و این عامل باعث شده است که رویکرد به کالاهای غیر بومی و وارداتی بیشتر شود که به طبع اثر فرهنگی نا مطلوب بر جامعه گذاشته است .

وی در جهت جلوگیری از روند فعلی و ماندگار ماندن  کالاهای فرهنگی بومی در جامعه افزود : اگر در این راستا سیاست های تشویقی برای بخش خصوصی وجود داشته باشد، به گونه ای که فرد خلاق در این حوزه تشویق شود که برند داخلی را تولید کند و توسعه دهد، تاثیر مطلوبی بر این حوزه می گذارد .

قاضی زاده هاشمی از تاثیر رسانه در تولید کالای فرهنگی ایرانی-اسلامی ادامه داد : قدرت رسانه در ایجاد کاراکتر، شخصیت و هویت سازی بسیار زیاد است اما این کار باید با پیش زمینه فکری به گونه ای باشد که بتواند موثر واقع شود .

وی در تاثیر نقش رسانه بر هویت سازی افراد جامعه در مثالی از برنامه های تلویزیون افزود : بر اساس آمار، زمانی که سریال « ستایش » از تلویزیون پخش شد بیشترین نام دختران متولد در آن سال ستایش نام گرفت. این اثرگذاری رسانه، که نام یک فرد و هویت او را برای یک عمر شکل می دهد اگر با برنامه ریزی و فکر شده باشد می تواند تاثیرات مثبت در ابعاد مختلف داشته باشد .

 

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید