اخبار

برگزاری ضیافت شام از سوی مقام عالی وزارت در ایام سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی

برگزاری ضیافت شام از سوی مقام عالی وزارت  در ایام سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی
نشست صمیمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هموطنان پیرو ادیان توحیدی در محل هتل فردوسی تهران برگزار گردید. در این نشست مسئولین و روحانیون اقلیتها و جمعی از شخصیت های سیاسی فرهنگی از جمله جناب آقای یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت ها و اقوام و نیز جناب آقای دکتر قاسمی سخنگوی محترم وزارت امور خارجه حضور داشتند.

در این نشست مسئولین و روحانیون اقلیتها و جمعی از شخصیت های سیاسی فرهنگی از جمله جناب آقای یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت ها و اقوام و نیز جناب آقای دکتر قاسمی سخنگوی محترم وزارت امور خارجه حضور داشتند.

جناب آقای دکتر صالحی معاون محترم امور فرهنگی در سخنان خود ابراز داشتند ما با پیروان ادیان توحیدی عقاید، باورها، ارزشهای اخلاقی و دغدغه های مشترک داریم که این گونه گردهمائی ها باعث وصل و نزدیکی پیروان ادیان توحیدی  می شود.

در ادامه برنامه آقای دکتر سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، آقای مارنرسای بنیامین اسقف کلیسای شرق آشوری و دکتر قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، دکتر آندرانیک سیمونی استاد دانشگاه و پژوهشگر ارمنی و آقای موبد پدرام سروش پور از دیگر سخنرانان این محفل صمیمی بودند که به اتفاق، وجود وحدت در عین کثرت در ملت ایران را از جمله نمونه های کم نظیر اتحاد و یکپارچگی ادیان و اقوام گوناگون دانستند که باعث سربلندی و هویت بخشی به این ملت بزرگ در طول تاریخ چند هزار ساله خود شده است.

در ادامه جناب آقای دکتر صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی حضور اقوام و ادیان الهی را برای نظام و دولت فرصت طلایی به شمار اورد که موجب افتخار کشور است. ایشان همچنین بیان داشتند که کلام ما تأکید بر وحدت، برادری، یکرنگی، انسجام، همدلی و همدردی میان همگارن است.

این گردهمایی صمیمی بااجرای زنده موسیقی سنتی زرتشتی و صرف شام به کار خود پایان داد.

 

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید