اخبار

دی ماه، به عنوان زمان ثابت برگزاری مراسم جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی تعیین شد.

دی ماه، به عنوان زمان ثابت برگزاری مراسم جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی تعیین شد.
نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری سومین دوره جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با حضور دکتر محمد سلگی؛ سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا چهارشنبه (٥ مهرماه) برگزار شد و مقرر گردید تا مراسم پایانی جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی هرساله در دی ماه برگزار شود.

دکتر محمد سلگی با تاکید بر توجه به دستاوردهای کشورهای دیگر در حوزه تولید کالاهای فرهنگی گفت: یکی از بخش‎های این جایزه توجه به تحقیقات و آثار منتشر شده در حوزه کالاهای فرهنگی است و خوشبختانه سال گذشته ٩٤٥ اثر در قالب کتاب، پایان‌نامه و مقاله به جشنواره ارسال شده‌ است. این بخش جشنواره باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا مسیر راه آینده جشنواره را توسعه بخشد.
سرپرست معاونت امور فرهنگی ادامه داد: ایده‌ها و طرح‌های جدید می‌توانند به این جشنواره کمک کنند. همچنین باید تلاش شود تا نواحی ایران نیز درگیر این جشنواره شوند زیرا پتاسیل‌های بسیاری برای این منظور در نواحی گوناگون کشور وجود دارد.
در ادامه این جلسه علی فریدونی؛ دبیر برگزاری جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی نیز به ارایه گزارشی از روند برگزاری جشنواره در دو دوره پیش پرداخت و گفت: نخستین دوره این جشنواره در سال ١٣٩٤ در سه بخش اسباب‌بازی، کتاب اسباب‌بازی و نوشت‌افزار برگزار و بیش از ٣٠٠ اثر به جشنواره ارسال شد. سال گذشته نیز بیش از دو هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. همچنین نمایشگاه تخصصی این جشنواره نیز به مدت سه روز در محل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برپا بود.
 وی ادامه داد: در دومین دوره این جشنواره با مصوبه شورای سیاست‌گذاری، بخش پژوهش نیز به جشنواره اضافه و خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد. همچنین یکی از دیگر مصوبات شورا در سال گذشته ایجاد دبیرخانه دایمی برای جشنواره بود که به امضای وزیر وقت رسید.
 در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد تا جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی هرساله در دی ماه برگزار شود. از دیگر مصوبات این جلسه انتخاب نام و طراحی لوگو برای جشنواره بود و مقرر شد در جلسات آتی شورا تعیین نام و طراحی لوگو برای این جشنواره انجام شود.
 بر اساس این گزارش، در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی که با ریاست دکتر محمد سلگی؛ سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد آقایان مرتضی کاظمی، سعید حسینی، محسن حموله، سید محمدحسین سجادی نیری، سید جمال هادیان طباطبایی، علی فریدونی و ایوب دهقان‌کار حضور داشتند.


۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید