اخبار

تاکید بر گسترش تعاملات فرهنگی و اجتماعی بین مسلمانان و هموطنان پیروان ادیان الهی

تاکید بر گسترش تعاملات فرهنگی و اجتماعی بین مسلمانان و هموطنان پیروان ادیان الهی
معاون امور فرهنگی و مدیر کل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی به همراه هیات همراه در محل خلیفه گری ارامنه تهران حضور یافته و ضمن دیدار با اسقف سرکسیان و دکتر خانلری نماینده ارامنه تهران شمال در مجلس، سال نو میلادی را تبریک گفتند.

در این دیدار، اسقف سرکسیان، تقارن این روز را با سال نو در تقویم قدیمی ارامنه به فال نیک گرفته و از حضور میهمانان تشکر کرد. ایشان همچنین به مساله جنایات رژیم صهیونیستی اشاره کرد و ابراز داشت دولت اسرائیل قدیم با ظهور مسیح (ع) به پایان رسیده و هرگونه حکومتی به نام اسرائیل پس از این واقعه باطل است.
در ادامه محسن جوادی ضمن تاکید بر گسترش تعاملات فرهنگی و اجتماعی بین مسلمانان و هموطنان پیروان ادیان توحیدی، به وجود ارتباط صمیمی و ارزنده بین وزارت متبوع و اقلیت های دینی اشاره و اظهار امیدواری کرد که پس از این، شاهد رشد بیش از پیش این ارتباط باشیم.
دکتر خانلری نیز به مساله ارتباط حسنه ای که بین جامعه اقلیت با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود اشاره کرده و ابراز داشت که این رابطه چیزی فراتر از همزیستی مسالمت آمیز بوده و به گونه ای است که هموطنان غیر مسلمان، وزارت ارشاد را به عنوان نقطه اتکای خود به حساب می آورند.
در پایان دیدار، علی فریدونی، ضمن معرفی جایزه فیروزه، اعلام کرد که امسال برنده نخست جایزه فیروزه در حوزه پایان نامه ها، خانم آگاتا آبرامیان بودند که از هموطنان ارمنی است.


۲۵ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید