اخبار

افتتاح نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ایران/ توافق با ناشران آلبانی، هند و الجزایر در روز اول

افتتاح نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ایران/ توافق با ناشران آلبانی، هند و الجزایر در روز اول
سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس روز گذشته (25 اسفند) با حضور جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد. در روز اول نمایشگاه با حضور نماینده دبیرخانه طرح گرنت مذاکراتی با ناشرانی از آلبانی، هند و الجزایر برای ترجمه و انتشار اثر برگزیده جایزه جلال صورت گرفت

در راستای فعالیت‌های دبیرخانه طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب‌های ایرانی «گرنت» در روز اول نمایشگاه پاریس طی مذاکراتی با حضور نماینده این دبیرخانه و برگزیده جایزه جلال، ناشرانی از آلبانی و هند آمادگی خود را برای ترجمه و انتشار اثر برگزیده جایزه جلال اعلام نمودند.

مدیر انتشارات «فانولی» از آلبانی و مدیر نشر« راجپال» از هندوستان ضمن اظهار علاقه‌مندی به ترجمه و انتشار آثار ایرانی خواستار همکاری بلندمدت با دبیرخانه طرح «گرنت» از طریق انعقاد قرارداد با ناشران و نویسندگان ایرانی شدند‌.
درنتیجه مذاکرات صورت گرفته توافق اولیه برای ترجمه و انتشار رمان «بی‌کتابی» تألیف محمدرضا شرفی خبوشان «نشر شهرستان ادب» به زبان‌های آلبانیایی، هندی و عربی صورت گرفت. بر اساس این توافق مقرر شد قرارداد نهایی فروش رایت ترجمه کتاب در ایام سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به امضای طرف خارجی و صاحب رایت ایرانی برسد.

غرفه کشورمان در این دوره از نمایشگاه 60 مترمربع است. نمایش 700 عنوان کتاب ایرانی، معرفی صنعت نشر کشورمان و دعوت از ناشران خارجی برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی«گرنت» ازجمله اهداف حضور ایران است.

سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس با حضور 50 کشور ازجمله جمهوری اسلامی ایران از 25 تا 28 اسفند در محل نمایشگاه‌های «پورت دو ورسای» برگزار می‌شود.

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۲۵

نظرات بینندگان

دکتر محسن فرازی
۱۳۹۷/۰۱/۲۸
5
0
0

بسیار عالی موفق باشید انشاءالله روز به روز فرهنگ کشور عزیزمان توسعه یابد


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید