اخبار

فروش رایت ۳۰ اثر در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

فروش رایت ۳۰ اثر در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
دبیرخانه گرنت از فروش رایت ۳۰ اثر ایرانی در بخش بازار جهانی نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

ایوب دهقانکار، معاون اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به فعالیت دبیرخانه گرنت در نمایشگاه کتاب گفت: دبیرخانه گرنت در غرفه‌ای در بخش بین‌الملل نمایشگاه سعی در تبلیغ و ترویج و معرفی این طرح داشت. برای این حضور طرح گرنت در قالب هزار بروشور و کاتالوگ معرفی و بین تمام ناشران و شخصیت های خارجی توزیع شد.
وی ادامه داد: همچنین به طور حضوری با ناشران و مدیران غرفه‌ها وارد تعامل شده و طرح گرنت را تبلیع و ترویج کردیم. هدف نخست ما آشنایی شرکت‌کنندگان بین المللی با طرح‌گرنت بود.

دهقانکار تصریح کرد: ما کتاب‌های ناشران ایرانی را به ناشران خارجی معرفی کرده و تلاش داشتیم تا ناشران علاقه‌مند را با ناشران ایرانی مرتبط کنیم.
وی از امضای قراداد رایت 30 اثر ایرانی تا پایان نمایشگاه با ناشران خارجی خبر داد و افزود: در این میان برخی مذاکرات از نمایشگاه کتاب پاریس آغاز شده بود که در نمایشگاه کتاب تهران نهایی و منجر به امضای قرارداد شد.
معاون اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: آمار توافقات اولیه و پیش قراردادها در نمایشگاه کتاب بسیار بالا و حدود 100 مورد بوده است، ما در تلاشیم تا بخش عمده‌ای از این توافقات را به قرارداد تبدیل کنیم.


۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید