اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر جدی بودن بازار محصولات فرهنگی ایرانی در خارج از کشور تاکید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر جدی بودن بازار محصولات فرهنگی ایرانی در خارج از کشور تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سفر پنج روزه خود به جمهوری آذربایجان گفت: بازار محصولات فرهنگی را باید در کنار محصولات اقتصادی جدی بگیریم.

سید عباس صالحی روز شنبه در آخرین روز سفر خود به جمهوری آذربایجان پیش از عزیمت به تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، درباره نتایج این سفر و برگزاری هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان در شهرهای باکو و گنجه افزود: موضوع بازار محصولات فرهنگی یکی از محورهای مورد توجه در این سفر بود.
وی ادامه داد: به دلیل وجود اشتراکات فرهنگی زیاد بین ایران و جمهوری آذربایجان، این کشور بازار مناسبی برای محصولات فرهنگی کشورمان است .
صالحی گفت: یکی از رویکرد های جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید ، توسعه بازار محصولات فرهنگی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به استقبال مردم جمهوری آذربایجان از برنامه های هفته فرهنگی ایران در این کشور گفت: این استقبال نشان می دهد زمینه های زیادی برای گسترش روابط فرهنگی دو کشور وجود دارد.
صالحی اظهار کرد: هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان، فرصتی برای ارتباطات وسیع تر و عمیق تر حوزه های فرهنگی دو کشور پدید آورد.
وی افزود: برنامه های هفته فرهنگی ایران در باکو و گنجه با استقبال جمع کثیری از علاقه مندان به هنر و ادب ایران مواجه شد که نشان دهنده ظرفیت بالای همکاری های فرهنگی بین دو کشور دوست و همسایه است .
صالحی تاکیدکرد: برخی استان های مرزی می توانند در این زمینه ارتباطات و همکاری های قوی تری هم داشته باشند.
صالحی در ادامه افزود: تولید مشترک در حوزه های مختلف فرهنگی در این سفر مورد توجه بیشتری قرار گرفت و قرار شد در حوزه های سینما، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی فرصت های تولید مشترک را جدی تر بگیریم.
در پاره ای از این موضوعات کارهای مشترک شروع شده و در سایر موارد نیز تولیدات مشترک را دنبال می کنیم .
هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان ششم تا دهم تیر ماه به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در این کشور برگزار شد.

۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید