اخبار

مدیر کل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی و دبیر جایزه فیروزه از انتشار فراخوان چهارمین دوره جایزه فیروزه خبر داد.

مدیر کل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی و دبیر جایزه فیروزه از انتشار فراخوان چهارمین دوره جایزه فیروزه خبر داد.
علی فریدونی با اعلام خبر انتشار فراخوان جایزه فیروزه اظهار داشت با عنایت به نامگذاری سال 1397 توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان "حمایت از کالای ایرانی"

علی فریدونی با اعلام خبر انتشار فراخوان جایزه فیروزه اظهار داشت با عنایت به نامگذاری سال 1397 توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان "حمایت از کالای ایرانی" و نظر به اینکه این جایزه در راستای سیاست های کلی نظام ج.ا.ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی و نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی راه اندازی شده است، دبیرخانه جایزه فیروزه در نظر دارد چهارمین دوره این جایزه را با محوریت اقتصاد فرهنگ و نقش کالاهای فرهنگی در ارتقاء تولید ملی برگزار نماید.

فریدونی افزود پیرو مصوبات جلسه شورای سیاستگذاری با حضور معاون محترم امور فرهنگی، مقرر شد چهارمین دوره جایزه فیروزه در چهار موضوع اصلی به شرح ذیل برگزار شود: اسباب بازی و سرگرمی، نوشت افزار، هدایای فرهنگی و هنرهای سنتی کاربردی، و کالاهای فرهنگ محور خانواده.

فریدونی با اشاره به اینکه انتخاب هر یک از این موضوعات حاصل بررسی های دقیق و کسب نظر از صاحب نظران و کارشناسان این حوزه بوده است خاطر نشان کرد دارا بودن مخاطب زیاد در جامعه، تاثیرات بسزای فرهنگی بر سبک زندگی، و نیز گردش مالی قابل توجه این محصولات موجب گردید تا به عنوان موضوعات این دوره جایزه فیروزه انتخاب شوند.

دبیرخانه جایزه فیروزه با اشاره به اینکه یکی از منویات وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که جز سرفصل برنامه های ایشان بوده و تاکید ویژه ای بر آن شده صادرات کالاهای فرهنگی به خارج از کشور است، عنوان کرد در قالب بخش پژوهش جایزه فیروزه و با بهره گیری از نظرات تولید کنندگان و نیز کارشناسان و متخصصان این حوزه در حال بررسی و آماده سازی مقدمات تحقق این امر هستیم.

فریدونی در پایان خاطر نشان ساخت یکی از برنامه های معاونت امور فرهنگی حمایت از فناوری های فرهنگی و ایده های خلاقانه فرهنگ محور است که امیدواریم در قالب بخش پژوهش جایزه فیروزه، ظرفیت ها و استعدادهای این حوزه را شناسایی کنیم تا حمایت های لازم از آنان به عمل آید. دبیر جایزه فیروزه از انتشار فراخوان بخش پژوهش و اعلام محورهای پژوهشی در آینده نزدیک خبر داد.

براساس این گزارش چهارمین دوره جایزه فیروزه در دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

 

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید