اخبار

گسترش تعاملات فرهنگی بین ایران و چین در حوزه اقوام و مذاهب

گسترش تعاملات فرهنگی بین ایران و چین در حوزه اقوام و مذاهب
نشستی با حضور هیات شش نفره از متخصصین و کارشناسان حوزه امور اقوام و مذاهب کشور چین و همچنین معاونین اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی روز چهارشنبه مورخ 7/6/97 برگزار شد.

در این نشست مطالب متنوعی در حوزه های اقوام، ادیان، مذاهب، دیپلماسی فرهنگی و طرح گرنت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
هیات چینی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص موقعیت استان های زیر مجموعه کمیته امور حقوقی و مذهبی کنگره خلق چین گزارشی مبنی بر تنوع قومیتی بسیار بالا در آن کشور و اینکه دولت مانع شاخه شاخه شدن اقشار ملت خود می شود پرداخت که نتیجه آن کم کردن فاصله ها در بین اقوام و گام برداشتن در مسیر وفاق ملی است.  البته این مسئله نیز برای دولت چین یک اصل محسوب می شود.
نمایندگان اداره کل مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی به صورت مختصر، رویکردهای کلان فرهنگی دولت را در حوزه اقوام، ادیان و مذاهب بیان داشته و ضمن ارائه بروشور انگلیسی معرفی خدمات فرهنگی وزارت متبوع به اقلیت های دینی کشور، مطالبی را در زمینه نحوه تعامل و مدیریت نظام جمهوری اسلامی ایران در موضوع اقوام و اقلیت ها بیان داشتند. همچنین سیاست های وزارتخانه در حوزه دیپلماسی فرهنگی به ویژه طرح گرنت تشریح و بروشورهای مربوطه در اختیار هیات چینی قرار گرفت.


۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۱۴

نظرات بینندگان

سازمان فرهنگی هنری شهرداری
۱۳۹۷/۰۷/۲۹ Iran
0
0
0

با سلام و احترام. ضمن آرزوی سلامتی و توفیقات جنابعالی، به استحضار میرساند فرهنگسراها و مراکز فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری آماده همکاری مشترک و میزبانی از نمایشگاههای فرهنگی هنری نشستها و ... می باشند . اداره امور بین الملل تلفن 96653623


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید