اخبار

نشست تخصصی رونمایی و معرفی کتب منتشر شده در یک سال اخیر توسط ناشران اقلیت

نشست تخصصی رونمایی و معرفی کتب منتشر شده در یک سال اخیر توسط ناشران اقلیت
در تاریخ 30 آبان سال جاری برای نخستین بار، به مناسبت بیست و ششمین دوره هفته کتاب، یک نشست تخصصی جهت رونمایی و معرفی جدید ترین آثار منتشر شده توسط ناشران اقلیت های دینی در محل سرای کتاب برگزار شد.

نشست تخصصی رونمایی و معرفی کتب منتشر شده در یک سال اخیر توسط ناشران اقلیت

در تاریخ 30 آبان سال جاری برای نخستین بار، به مناسبت بیست و ششمین دوره هفته کتاب، یک نشست تخصصی جهت رونمایی و معرفی جدید ترین آثار منتشر شده توسط ناشران اقلیت های دینی در محل سرای کتاب برگزار شد. در این نشست که به مناسبت اختصاص عنوان روز سی ام آبان به روز ادیان و اقوام برگزار می شد، تعداد 12 عنوان از ناشران به شرح ذیل معرفی شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتشارات فروهر از هموطنان زرتشتی

انتشارات ناییری از هموطنان ارمنی

انتشارات انجمن کلیمیان تهران

انتشارات برسم از هموطنان زرتشتی

در این برنامه که با استقبال خوب رسانه ها همراه شد، علاوه بر اینکه به تشریح محتوای کتابها پرداخته شد، به مشکلات و موانع پیش روی ناشران اقلیت در مسیر توسعه کمی و کیفی فعالیت خود، توجه ویژه ای شده و قرار شد بخشی از مشکلات پیروان ادیان توحیدی در عرصه صنعت نشر که قابل پیگیری می باشند، در اداره کل مجامع پیگیری شود.

از نکات جالب در این نشست، عرضه کتاب به خط پهلوی توسط انتشارات برسم و همچنین رونمایی از یک کتاب متفاوت و مصور در خصوص پرندگان ایرانی بود که توسط انجمن کلیمیان به انتشار رسیده است. این کتاب علاوه بر اهمیت زیست محیطی از نظر توسعه گردشگری هم ارزشمند تلقی می شود. خاطر نشان می سازد کلیه حاضرین در جلسه خواستار تداوم این گونه نشست ها بودند که قرار شد با هماهنگی و ارائه طرح اجرایی از طرف ناشران اقلیت، در اداره کل مجامع تشکل ها و فعالیت های فرهنگی دنبال شود.

۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید