اخبار

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : زوال تمدن ها از درد بی کتابی آغاز می شود

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : زوال تمدن ها از درد بی کتابی آغاز می شود
مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سابقه دیرینه استان قزوین در عرصه فرهنگ و هنر بیان کرد: زوال تمدن ها از درد بی کتابی آغاز می شود و امروز درد بی کتابی دامنگیر شده است در این شرایط نمایشگاه های کتاب فستیوال های فرهنگی برای توجه دوباره به مطالعه هستند

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، فریدونی مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه کتاب استانی که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، بیان کرد: تمدن ها حاصل فرهنگ ها و فرهنگ ها حاصل مطالعه هستند و هرجا که تمدن و فرهنگی شکل گرفته است نشان از تفکر و تلاش برای پیشرفت بوده است.

فریدونی گفت: هرکجا از تمدن صحبت می شود باید نگاهی به نقش کتابداران و کتابخوانان داشت و تاریخ اسلام نیز گویای همین مسئله است.وی بیان کرد: هر کجا زوال تمدنی شکل گرفته است از درد بی کتابی بوده است

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگر امروز قزوین پایتخت خوشنویسی است به دلیل وجود عالمان و دانشمندان و کتابت کتاب های فراوانی است و مرور ذهنی درتاریخ این شهر میتواند شواهدی محکم بر این ادعا پیدا کند.

فریدونی گفت: نقش مهم قزوین در ایام انقلاب و ایام نزدیک به پیروزی انقلاب از فرهنگ و ارزش این استان جدای نشدنی است و همچنان هم باید این ویژگی ها در قزوین حفظ و تقویت شود.

وی اذعان کرد: اکنون چهلمین سال پیروزی انقلاب را می گذرانیم و اگر بخواهیم حس پیری و رکود برای این چرخه و سیکل حرکت انقلابی ایجاد کنیم همواره باید از کتاب و کتابخوانی غافل نشویم؛ چرا که نقش این فرهنگ در انقلاب و مدیریت جنگ در تاریخ ایران اثبات شده است.

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: کاش می توانستیم در جامعه از مشکل کمبود کتاب سخن بگوییم تا تیراژ کم و عدم فروش کتاب ها و راه زیادی برای رفع این مشکلات در پیش داریم و عزمی همگانی برای رفع این مسائل در حوزه کتاب داریم.

فریدونی ابراز داشت: در این بهار کتاب باید از کتاب خوب، کتاب سالم و ناسالم سخن گفت و شرایط را برای پیشرفت این جهانی و رستگاری آن جهانی در فرد را ایجاد کند.

وی با اشاره به تاثیر گذاری کتاب خوب بیان کرد: کتاب خوب باید به شاخص های سلامتی در یک جامعه دینی و ایمانی کمک کند و دغدغه هایی است که در راستای وظایف ذاتی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد.

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه های کتاب فستیوال های فرهنگی هستند و قطعا میتواند به عنوان یک فرصت فرهنگی مناسب برای ارائه کتاب و نگاه جدی به این عرصه  مورد استفاده قرار گیرد.

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید