اخبار

دیدار وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیروان ادیان توحیدی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

دیدار وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیروان ادیان توحیدی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با ادیان توحیدی و برگزیدگان جایزه کتاب سال گفت: ما همه باید در مقابل تهدیدهای مشترک بایستیم و با اتحاد از این وضعیت خارج شویم، رهبر فقید اسلام نگاه قابل توجهی به ادیان داشتند و با این ‌نگاه بهتر می‌توان با یکدیگر ارتباط برقرار کرد.

به نقل ازروابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با نمایندگان ادیان توحیدی در هتل انقلاب با بیان این مطلب افزود: یکی از لحاظات شیرین خدمت من در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که در مناسبت‌های مختلف توانستم در کنار ادیان مذهبی باشم و با آنها همدلی و هم‌نفسی کنیم.

وی ادامه داد: ما به عنوان ایرانی قدمت‌های مشترک تاریخی زیادی با هم داریم و در کنار هم‌ چندین هزار سال درد کشیده‌ایم و در عین حال شیرینی‌های زیادی را هم تجربه کرده‌ایم، همچنین در این دوره و ایام باورهای مشترک و ارزش‌های مشترک به کمک ما می‌آید تا بیشتر در کنار هم باشیم، باورهای توحیدی دینی و ارزش‌های اخلاقی و ده‌ها نقطه مشترک ما را به ادیان توحیدی متصل کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما بیش از گذشته نیاز داریم‌ بر این باورهای مشترک و رویکردهای مشترک پافشاری کنیم، دغدغه‌های متعدد زیادی وجود دارد که همه را تهدید می‌کند، این تهدیدها نقطه‌های تفاوت ما را نمی‌بیند و همه ما را مورد هجوم خود قرار می‌دهد.

صالحی یادآور شد: فقیر کردن خاک چیزی است که همه ادیان از آن ما را برحذر داشتند و همه مردم دنیا از خشونت‌ها نابه‌جا مورد تهدید هستند، کشتارهای امروز صاعقه‌ای به جان بشریت است و همه باید در کنار هم متحد باشیم تا این تهدید را از بین ببریم.

وی با اشاره به اهمیت حفظ کانون گرم خانواده افزود: امروز کانون خانواده مورد تهدید است و نسل‌های مختلف با هم ‌بیگانه شدند و ‌با وجود آنکه در کنار هم هستند اما زبان یکدیگر را درک نمی‌کنند، ناهنجاری‌های اخلاقی، به هم ریختن هنجارهای اجتماعی و... نقطه‌های تهدیدی است که باید مراقب آن باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: ما همه باید در مقابل تهدیدهای مشترک بایستیم و با اتحاد از این وضعیت خارج شویم، رهبر فقید اسلام نگاه قابل توجهی به ادیان داشتند و با این ‌نگاه بهتر می‌توان با یکدیگر ارتباط برقرار کرد.

صالحی در پایان با اشاره به دیدگاه رهبر معظم انقلاب نسبت به اد‌یان توحیدی گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با یک خانواده شهید از اقلیت‌های مذهبی فرمودند «هرکسی در هر مذهبی باشد اگر رفتارش را خوب کند، اخلاقش را خوب کند و با بندگان خدا خوب رفتار کند او یک انسان صالح است»، بنابراین باید از تجربه‌های گذشته خود سود ببریم تا بتوانیم‌ در آینده با موفقیت روبرو باشیم.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید