اخبار

در دیدار سفیر هند با محسن جوادی تاکید شد؛ تعمیق و گسترش روابط فرهنگی و علمی بین هند و ایران

در دیدار سفیر هند با محسن جوادی تاکید شد؛ تعمیق و گسترش روابط فرهنگی و علمی بین هند و ایران
محسن جوادی در حاشیه برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در دیدار با سفیر هند در ایران، با اشاره به مشترکات فرهنگی و سابقه دیرینه تمدن دو کشور، خواستار تعمیق روابط در زمینه‌های فرهنگی و گسترش فعالیت‌های مرتبط به این حوزه شد.

محسن جوادی در حاشیه برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در دیدار با سفیر هند در ایران، با اشاره به مشترکات فرهنگی و سابقه دیرینه تمدن دو کشور، خواستار تعمیق روابط در زمینه‌های فرهنگی و گسترش فعالیتهای مرتبط به این حوزه شد.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سوراب کومار؛ سفیر هند، با اشاره به ارزان بودن کتاب‌های هندی نسبت به سایر کتاب‌های وارداتی، ادامه داد: کشور هند در عرصه علم و فناوری سرآمد است.

وی گفت: کُرسی‌های زبان فارسی در دانشگاه‌های هند و تعدد دانشجویان ایرانی در هند نیز نوعی اقدام فرهنگی است.

 نمایشگاه کتاب تهران خاستگاه علاقه‌مندان به علم و فرهنگ است

سوراب کومار نیز در این نشست، ضمن ابراز خرسندی از دعوت صورت گرفته، بر همکاری‌های فرهنگی دو کشور تاکید و خواستار تعمیق روابط هند و ایران در زمینه‌های فرهنگی و علمی شده و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را خاستگاه فرهیختگان و علاقه‌مندان مشتاق به علم و فرهنگ برشمرد.

سفیر هند اظهار امیدواری کرد که در آینده، شاهد گسترش روابط فرهنگی متقابل دو کشور در حوزهای متنوع فرهنگی باشیم.

جایزه منطقه‌ای کتاب سال در دهلی نو برگزار می‌شود

همچنین نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این دیدار به برگزاری جایزه منطقه‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو در آینده نزدیک اشاره کرد که در مذاکرات آتی روند آن با همکاری سفارت هند در تهران پیگیری خواهد شد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید