اخبار

ملاقات دبیرخانه گرنت با ۴۰ ناشر و آژانس ادبی

ملاقات دبیرخانه گرنت با ۴۰ ناشر و آژانس ادبی
نماینده طرح گرنت ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ملاقات با ۴۰ ناشر و آژانس ادبی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: برای اعتبارسنجی ناشران ترک متقاضی گرنت با مسئولان طرح تدا وارد مذاکره شدیم.

علیرضا نوری‌زاده، نماینده طرح گرنت در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به فعالیت‌های  این دبیرخانه در غرفه ایران طی ایام برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت:‌ ملاقات با 40 ناشر و آژانس ادبی از کشورهای لهستان، فرانسه، ترکیه، اندونزی، مصر، چین، کره جنوبی، پاکستان و ... از جمله برنامه‌های ما در این چند روز بود.

وی ادامه داد: به همین منظور ملاقات‌هایی با مسئولان طرح «تدای» ترکیه و نمایشگاه شانگهای چین داشتیم. همکاری‌های خوبی بین ناشران ترکیه و طرح گرنت در دو سال گذشته وجود داشت؛ به همین دلیل ما برای اعتبارسنجی ناشران ترکیه به سراغ مسئولان طرح تدا رفتیم و با آن‌ها به گفت‌وگو پرداختیم.


نوری‌زاده تصریح کرد:  یکی دیگر از اهداف ما برای شرکت در نمایشگاه فرانکفورت فراهم ساختن زمینه خرید رایت کتاب‌های ایرانی توسط ناشران خارجی و استفاده از طرح گرنت بود. در این زمینه بیش از 60 ناشر و آژانس ادبی به غرفه گرنت مراجعه کردند و مذاکرات اولیه آغاز شد.

وی گفت: ما پیش از آغاز به کار نمایشگاه فرانکفورت بروشور طرح را که شامل معرفی بیش از 100 کتاب مورد حمایت بود،‌ به 12 زبان دنیا ترجمه و در نمایشگاه توزیع کردیم

۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید