اخبار

مدیرکل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت از ۴۰۰ اثر ادبی در قالب طرح "گرنت خبر داد و گفت: این اقدامات با هدف تاثیرگذاری نرم در سطح جهان صورت می گیرد.

مدیرکل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت از ۴۰۰ اثر ادبی در قالب طرح "گرنت خبر داد و گفت: این اقدامات با هدف تاثیرگذاری نرم در سطح جهان صورت می گیرد.
علی فریدونی مدیر کل اداره مجامع و تشکلهای فرهنگی وزارت ارشادروز چهارشنبه در حاشیه آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان به خبرنگاران گفت: هدف این طرح حمایت از آثار ادبی داخلی دارای متقاضی جهانی است که بر اساس درخواست ناشران خارجی انجام می شود.

علی فریدونی روز چهارشنبه در حاشیه آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان به خبرنگاران گفت: هدف این طرح حمایت از آثار ادبی داخلی دارای متقاضی جهانی است که بر اساس درخواست ناشران خارجی انجام می شود.

وی گفت:در قالب این طرح برای آثار با موضوع کودک و نوجوان تا سقف یک هزار یورو و برای سایر موضوعات تا سه هزار یورو حمایت می شود.

فریدونی با بیان اینکه سالانه قریب به ۲۰۰ اثر ادبی در این طرح مورد حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می گیرند اظهار داشت: توسعه آثار ادبی ایرانی در سطح جهان و تاثیرگذاری نرم از اهداف طرح گرند است.

وی به جائزه فیروزه نیز اشاره کرد و گفت: در این طرح نیز که توسط معاونت فرهنگی در حال اجراست برای ارتقای مصرف، تولید و احساس نیاز نسبت به کالاهای فرهنگی با هویت ایرانی اسلامی از تولید کنندگان آثار حمایت می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون برای آثاری در زمینه های اسباب بازی، نوشت افزار، هدایای فرهنگی و استارت تاپ های فرهنگی این طرح اجرا شده است افزود: در هر دوره ۲۰ نفر برگزیده در این موضوعات مورد حمایت نقدی شامل سه تا پنج میلیون تومان قرار گرفته اند.

مدیرکل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال پنجمین دوره جائزه فیروزه برگزار می شود و در هر موضوع سه نفر برگزیده داریم که علاوه بر دریافت جائزه نقدی برای حمایت و قرار گرفتن در رده گروههای صنایع خلاق به مراکز مختلف از جمله ریاست جمهوری معرفی می شوند.

۱ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید