اخبار

تداوم فعالیت دبیرخانه طرح گرنت در دوران قرنطیه

تداوم فعالیت دبیرخانه طرح گرنت در دوران قرنطیه
مدیر اجرایی طرح گرنت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تداوم فعالیت‌های دبیرخانه این طرح در دوران تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.
علی فریدونی مدیر کل اداره مجامع و تشکلهای فرهنگی با اشاره به فعالیت دبیرخانه گرنت در سال جدید گفت:‌ در شرایط کنونی که مقابله با ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تقلیل یا تعطیل کرده است، در راستای انتقال ادبیات ایران در بازارهای جهانی، طرح گرنت به منظور تشویق ناشران به ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازارهای جهانی به صورت الکترونیکی به آدرس bookgrant.ir به فعالیت خود در پذیرش و بررسی و داوری درخواست‌ها ادامه می‌دهد.
 
وی گفت:‌ بر این اساس، تمامی ناشران خارجی که تمایل به ترجمه آثار ایرانی دارند، می توانند مبلغ حمایتی تا 1000 یورو برای کتاب کودک و حداکثر 3000 یورو برای کتاب بزرگسال بر اساس معیارهای داوری، همچون توانایی ناشر خارجی در توزیع  کتاب، ضریب اثر زبان مقصد، توانایی مترجم و... در یافت کنند که  با توجه به شرایط پیش رو در تعطیلی نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور(پاریس و بلونیا)، این طرح می تواند به عنوان پل ارتباطی در حوزه نشر بین‌الملل ایفای نقش کند.
 
فریدونی تصریح کرد:‌  تمامی علاقه‌مندان، آژانس‌های ادبی و ناشران می‌توانند از طریق سامانه این طرح درخواست‌های خود را ارائه کنند و زمینه‌ساز ورود کتابهای ایرانی در بازارهای جهانی باشند. این سامانه در سال جدید درخواست‌هایی از چند کشور دریافت کرده که در مرحله داوری و بررسی کارشناسی است.
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید