اخبار

برنامه‌های اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی برای هفته کتاب اعلام شد

برنامه‌های اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی برای هفته کتاب اعلام شد
علی فریدونی از برگزاری دو برنامه در حوزه گرنت و رونمایی از جدید‌ترین آثار ناشران و اهل قلم پیروان ادیان دینی برای هفته کتاب خبر داد.
علی فریدونی، مدیرکل اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره برنامه‌های این اداره کل بیان کرد: برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با وضعیت بازار‌های مبادله رایت و نقش طرح‌های حمایتی ترجمه» از‌‌جمله مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته کتاب است. محور
 
وی افزود: آشنایی ناشران و آژانس‌‌های ادبی با  شرایط نشر کشور‌های مختلف و نحوه مبادله رایت با این کشور‌ها محور اصلی سخنرانی مهمانان داخلی و مباحثی از‌جمله توزیع، روش‌های تبلیغ ناشر نویسنده و تصویر‌گر و موضوع گرنت محور اصلی صحبت‌های مهمانان خارجی ار تشکیل می‌دهد.
    
فریدونی ادامه داد: تلاش می‌کنیم با توجه به شرایط کرونایی از چند سخنران برای این برنامه دعوت شود تا در پلتفرم مجازی، به ایراد سخنرانی بپردازند؛ دعوت از ناشران کشور‌هایی که در فهرست گرنت جمهوری اسلامی  ایران قرار دارند در اولویت هستند.
 
وی با اشاره به دیگر برنامه‌های گفت: رونمایی از آثار جدید نویسندگان و ناشران پیروان ادیان دینی در کشور، از دیگر برنامه‌های اداره کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هفته کتاب است. این برنامه نیز در قالب پلتفرم‌ مجازی برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود این فضا زمینه‌ساز افزایش میزان مخاطبان شود. تاریخ 28 آبان برای برگزاری نشست و 27 آبان‌ماه برای برگزاری رونمایی کتاب از سوی اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی به مجری برنامه‌های هفته کتاب پیشنهاد شده‌‌است.
 
۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید