اخبار

مراسم رونمایی از 30 عنوان کتاب نویسندگان و ناشران ادیان توحیدی ...کتاب نقطه وصل هموطنان ایرانی در طول تاریخ است

مراسم رونمایی از 30 عنوان کتاب نویسندگان و ناشران ادیان توحیدی ...کتاب نقطه وصل هموطنان ایرانی در طول تاریخ است
مراسم رونمایی مجازی از آثار نویسندگان و ناشران ادیان توحیدی روز سه‎شنبه(27 آبان ماه) به همت اداره کل مجامع تشکلها و فعالیتهای فرهنگی و با حضور محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی، روبرت بیگلریان؛ نماینده مجلس شورای اسلامی، علی فریدونی؛ مدیرکل اداره مجامع، تشکل‎ها و فعالیت‎های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نویسندگان و ناشران ادیان توحیدی همزمان با چهارمین روز از بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
محسن جوادی در این نشست با اشاره به انتخاب شعار «دانایی، مانایی» برای این دوره از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: دانایی رمز شکوفایی تمدن ایران است. دانایی محور پیشرفت و توسعه ایران در سال‎های دور نزدیک بوده است و همۀ هموطنان ایرانی در آن نقش داشتند و محور و خاستگاه دانایی کتاب بوده است.
وی تصریح کرد: کتاب نقطه وصلی بوده که همۀ هموطنان زردشتی، ارمنی، کلیمی  و آشوریدر آن نقش داشته‎اند. در طول تاریخ آثار ماندگاری به قلم این هموطنان به رشته تحریر درآمده است که موجب رونق تمدن اسلامی شد. 
دکتر محسن جوادی در پایان با تقدیر از حضور نماینده مردم اصفهان در این نشست مجازی خاطرنشان کرد: کرونا اگر مشکلاتی ایجاد کرده اما نتوانسته است مانع از برگزار این مراسم برای تشویق و تقدیر از ناشران باشد. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد برگزاری برنامه‏هایی برای نقد و بررسی و ترویج مطالعه این کتاب‏ها در جامعه باشیم. 
 
 در این مراسم دکتر علی فریدونی، مدیر کل اداره مجامع، تشکل ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هفته کتاب فرصتی است برای خواندن بیشتر و رشد فرهنگی جامعه ایران که امسال به دلیل شرایطی که ویروس کرونا برای ما مهیا کرده توانستیم این نشست را به شکل وبینار برگزار کنیم.
 
وی افزود: سال گذشته ناشران پیروان ادیان توحیدی بیش از 20 عنوان کتاب معرفی کردند اما امسال بیش از 30 عنوان کتاب معرفی شده است و این مساله نشان‌دهنده این است که جامعه ناشران و مولفان ادیان توحیدی توانستند در زمینه نشر کتاب فعال باشند. جای بسی مسرت و شادی دارد و نشان می‎دهد که به رغم شرایط سخت کرونا ناشران و نویسندگان ادیان توحیدی علایق خود را دنبال کرده‎اند . امید است با برگزاری چنین نشست‌هایی بتوانیم اطلاعات خوبی از نشر و جامعه نشر ادیان توحیدی ارائه دهیم.
 
 
روبرت بیگلریان، نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی سخنران بعدی وبینار بود، وی گفت: استمرار حضور جوامع اقلیت‌های دینی در عرصه‌های ادبی، هنری، فرهنگی، ورزشی و... فرصت بسیار مهمی است که در این دهه‌ها شاهد آن بوده‌ایم. این مساله گویای فرصتی است برای ابراز هویت و انتقال تجربیات که در این آب و خاک مغتنم است.
وی افزود: از سوی دیگر تنوع جهان انسانی و خرده فرهنگ‌ها به نحوی است که ارتباط رسانه و کتاب بارزترین شکل آن است و ما آدمیان می‌توانیم تفاوت انسان‌ها را بیشتر بشناسیم و به تفاهمی دست پیدا کنیم که با به اشتراک گذاشتن آن به وحدت ملی و همدلی کمک کنیم. ما ثمرات این مساله را در ایران می‌بینیم و نمود و جلوه آن را شاهد هستیم؛ مولفان و نویسندگانی که در حوزه کتاب با همت کار می‌کنند و در سکوت و خاموشی می‌کوشند تا اثرشان دیده شود تا بتوانیم به تفاهم و همدلی بیشتر در جامعه ایران دست پیدا کنیم.
همچنین در ادامه این مراسم ناشران و نویسندگان ادیان توحیدی به معرفی عناوین منتشر شده و بررسی اجمالی آثارشان پرداختند. 
 
 بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید