اخبار

پررنگ‌شدن گفتمان‌سازی تولید در ششمین پله‌ی جشنواره‌ی فیروزه

پررنگ‌شدن گفتمان‌سازی تولید در ششمین پله‌ی جشنواره‌ی فیروزه
دبیر ششمین جایزه کالاهای فرهنگی (فیروزه) با اعلام برگزاری مجازی این دوره از جشنواره از امکان حضور گسترده‌تر تولیدکنندگان و کارآفرینان سراسر کشور در این رویداد فرهنگی خبر داد.

به گزارش دبیرخانه جایزه فیروزه، علی فریدونی ضمن گفتگویی کوتاه از روند ششمین دوره‌ی جشنواره خبر داد و اعلام کرد که مجازی شدن این دوره از جشنواره ظرفیت‌های جدیدی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

براساس گزارش‌های اعلام شده هم اکنون ۱۶ استان کشور در حال برگزاری جایزه کالاهای فرهنگی استانی هستند. به گفته ی فریدونی همین ظرفیت سازی امکان حضور هنرمندان بیشتری را در جشنواره فیروزه فراهم آورده است:« در پنجمین دوره جشنواره با حمایت های صورت گرفته گفتمان سازی تولید و مصرف فرهنگی که از اهداف این جشنواره است در مسیر تازه‌ای قرار گرفت. پس از حضور موفق استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و گلستان در سال ۹۸، هم اکنون ۱۶ استان در حال برگزاری جشنواره‌های استانی هستند."

وی در پاسخ به این سوال که آیا با این رویکرد امکان حضور هنرمندان سایر استان‌ها در جشنواره میسر است، گفت: " امیدواریم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته سال آینده شاهد برگزاری جشنواره‌های استانی در کل کشور باشیم، اما هم اکنون تمامی هنرمندان سراسر ایران با بارگذاری آثار خود و تکمیل فرم‌های مربوطه امکان شرکت در جشنواره فیروزه را دارند. آن دسته از هنرمندانی که علاقمند به شرکت در جشنواره‌های استانی هم هستند، تنها با بارگذاری آثارشان در درگاه اینترنتی جشنواره، در جشنواره استانی و فیروزه شرکت خواهند کرد."

این مقام مسئول ضمن اشاره به اهداف غایی برگزاری جشنواره استانی که شناسایی دقیق‌تر هنرمندان و تولیدکنندگان و حمایت‌ بیشتر از آنهاست، عنوان کرد:" با این تصمیم میزان مشارکت هنرمندان بیشتر شده است و انگیزه‌ی حضور و معرفی آثار آنها قوت گرفته است. این در حالی است که پیش از این برخی هنرمندان به دلیل عدم دسترسی به جشنواره از ارسال آثار خود باز می‌ماندند، اما هم‌اکنون با مشارکت استان‌ها و بهره مندی از فضای مجازی امکان حضورپررنگ‌تر ایجاد شده است.

فریدونی تاکید کرد: " علاقمندان این فرصت را دارند که تا دهم اسفند با مراجعه به سایت wwww.jayezehfiroozeh.ir جهت شرکت در این مسابقه اقدام کنند. " وی تاکید کرد که پوستر این جایزه و میزان جوایز اهدایی به زودی توسط رسانه‌ها اعلام خواهد شد. همچنین قرار است مراسم اختتامیه این جشنواره به صورت مجازی در نیمه دوم اسفند برگزار شود. 

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید